• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• W ramach działań profilaktycznych uczniowie IV klas mundurowych Liceum Ogolnokształcącego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez  mł. asp. Ewę Golińską - Jurasz oraz st.sierz.Patrycję Naczke z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Temat zajęć: „Bezpieczenstwo w ruchu drogowym młodych kierujących".  Organizatorem spotkania była pedagog szkolna mgr Monika Białas.

• FORUM ROLNICZE POWIATU OSTROWSKIEGO

•

Dnia 17 stycznia 2023 roku klasa IV Technikum Rolniczego wraz z opiekunem Pawłem Jakubowskim brała udział w Forum Rolniczym Powiatu Ostrowskiego w Wysocku Wielkim.  Oranizatorami były  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwwa, Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wielkopolska Izba Rolnicza.

Głownymi tematami były:

1. Zmiany, które będą obowiązywały od 2023 roku w związku z wprowadzeniem Krajowego Planu Strategicznego
            2. Informacje pozwalające rolnikom przygotować wnioski o dopłaty obszrowe

Po przedstawieniu w/w zagadnień prowadzący odpowiadali na pytania uczestników.

• Zajęcia warsztatowe

• Dnia 17.02.2023r. uczniowie  klasy IV a  Liceum Ogolnokształcącego zarządzania kryzysowego oraz klas IV Technikum Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w  zajęciach  warsztatowych  "Wejście na rynek pracy", które przeprowadzone były przez Doradcę Zawodowego z Mobilnego Centrum Zawodowej z Kalisza.  Spotkanie zainicjowała pedagog szkolny mgr Monika  Białas.

• Bezpieczeństwo w ruchu dogowym

• W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas IV Technikum  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez młodszą aspirant Ewę Golińską-Jurasz oraz młodszą aspirant Małgorzatę Michaś  z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Temat zajęć: „Bezpieczenstwo w ruchu drogowym młodych kierujących". Organizatorem spotkania była pedagog szkolna mgr Monika Białas.

• Odpowiedzialność karna nieletnich

• W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas I​ Technikum Weterynarii oraz I  Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach​ uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez młodszego aspiranta Ewę Golińską- Jurasz  z Komendy Powiatowej​ Policji w Ostrowie Wlkp. Temat prelekcji : „Odpowiedzialność prawna nieletnich, środki uzależniające, cyberprzemoc, bezpieczeństwo na drodze ". Organizatorem spotkania był pedagog szkolny mgr Monika Białas