• Bezpieczne ferie

• W związku ze zbliżającym się okresem ferii zimowych, które na terenie Wielkopolski w 2024 roku przypadają w dniach 12-25 lutego Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadza działania profilaktyczne mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. Ferie są wspaniałym czasem odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu. Aby zmniejszyć ryzyko nieszczęśliwego wypadku należy przekazać dzieciom oraz rodzicom kilka zasad dotyczących bezpieczeństwa.

• Rekonstrukcja historyczna

• W dniu  08.02.2024r. uczniowie  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach Liceum Ogólnokształcącego  klasy II wojskowej oraz  klasy I zarządzania kryzysowego  uczestniczyli w rekonstrukcji Powstania Wielkopolskiego, która odbyła się na dworcu w Ostrzeszowie.
          • POLAGRA

• W dniu 19 stycznia uczniowie klas I trm, II trm oraz III tmw wraz z opiekunami udali się na wycieczkę przedmiotową do Poznania. Celem wycieczki był udział w Międzynarodowych Targach Rolniczych Polagra Premiery.

W ramach tych targów odbyła się II edycja Dnia  Młodego Rolnika . Wydarzenie to pozwoliło młodzieży zdobyć wiedzę oraz informacje dotyczące najnowszych, innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, które będą kreowały przyszłość rolnictwa w Polsce oraz warsztat pracy rolnika.

Uczeń klasy III tmw Adam Szymański odebrał wyróżnienie za udział w konkursie „Ja i moje smart gospodarstwo”.

Targi Polagra Premiery były znakomitą okazją, aby na żywo, po raz pierwszy w Polsce zobaczyć nowości produktowe na nowy sezon i porównać ofertę różnych dostawców.

Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery od lat skupiają znakomite grono przedsiębiorców oraz co roku goszczą kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających, zainteresowanych nowościami i rozwojem rolnictwa w Polsce.