• Dzień pingwina

• Zostaliśmy zaproszeni do wspólnego świętowania z Chłopakami i Siostrami-Pingwinami

Cudna zabawa, przytulasy, rozmowy… często bez słów

Wyjeżdżamy piękniejsi… ,,tam w środku” … spisaliście się na

Wieeelkie dzięki także dla Tych Wszystkich, którzy od poniedziałku wkręcili się w pingwinkową atmosferę - rysunki, napisy, kubeczki etc.

• Konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie

• W dniu 16 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie pn. „Znam zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klasy II trm.

Konkurs składał się z trzech częsci. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test obejmujący zagadnienia z zakresu przepisów i zasad BHP w rolnictwie. W drugiej części uczestnicy konkursu wynotowywali na kartach pracy usterki/nieprawidłowości w ciągnikach zagregowanych z maszynami rolniczymi (z siewnikami i opryskiwaczem), które mają wpływ na bezpieczeństwo prac wykonywanych tymi maszynami. 6 uczniów, którzy uzyskali najwięcej punktów w obu częściach zakwalifikowało się do trzeciej, ostatniej części. Był to finał ustny, w którym uczestnicy odpowiadali na przygotowane przez komisję pytania. Po zsumowaniu wszystkich części wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1 miejsce - Miłosz Kryś

2 miejsce - Kamil Gebel

3 miejsce - Łukasz Kahla

4 miejsce - Jakub Michniewski

5 miejsce - Aleksandra Jaros

6 miejsce - Mateusz Myja

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą w Poznaniu.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• Dnia O2.04 obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu,
            który ma na celu podnoszenie świadomości społecznej
            i propagowanie wiedzy na temat tego zaburzenia.
            Dzisiaj na ostrowskim rynku zebrali się uczniowie szkół podstawowych
            i ponadpodstawowych, aby wziąć udział w obchodach Ostrowskiego
            Dnia Świadomości Autyzmu. Byliśmy tam i My.
            Reprezentowała nas klasa I b LO
            z opiekunami Elżbietą Frąszczak, Andrzejem Sobczakiem i Beatą Karwacką.