• AgroShow Bednary

• Dnia 23.09.2022r. uczniowie klas technicznych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na wystawię rolniczą AgroShow Bednary. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć dużą ilość nowoczesnego sprzętu rolniczego i zapoznać się z ich działaniem. Czterech przedstawicieli klas technicznych brało udział w konkursie Bezpieczeństwa w Rolnictwie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu na wystawę.

• Wywiadówka

• Wywiadówka odbędzie się 30.09.2022r. (piątek) - klasy I-wsze oraz maturalne o godz. 16.00. Klasy II i III o godz. 17.00.

• Krajowy Dzień Kukurydzy

• W dniu 6 września 2022 w Wilkowicach odbył się Krajowy Dzień Kukurydzy. W tej imprezie  uczestniczyli uczniowie 2 i 4 klasy Technikum Rolniczego oraz Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki . Na polu kukurydzy zaprezentowano ponad 100 odmian kukurydzy zarówno na ziarna jak i na kiszonkę. Młodzież obejrzała pokaz  maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę między innymi przez  sieczkarnie oraz przyczepy firm Class, John Deere, Krone, New Holland.  Każdy zestaw był omówiony przez przedstawicieli firm uczestniczących w pokazie.   Uczniowie wyjazd do Wilkowic przyjęli z zadowoleniem.

• Spotkanie się z Blanką Satorą

• W środę klasy technikum weterynaryjnego spotkały się z Blanką Satorą.Było inspirująco, motywująco, zabawnie i wzruszająco. Uczennice i uczniowie aktywnie uczestniczyli poprzez zadawanie ciekawych pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Oczywiście nie obyło się bez autografów i wspólnych zdjęć Blanka Satora Horse Show#unicornė.

• Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

• W czwartek 08.09.2022 r. klasy mundurowe brały udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. MSPO to kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego oraz biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności m.in. w symulatorach skoków ze spadochronem i strzelnic multimedialnych. Była też możliwość porozmawiania z żołnierzami, którzy mają ogromne doświadczenie w swoim zawodzie, a także spotkania Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz posła Janusza Korwina – Mikke.

• Internat

• Dyrektor ZSP CKU informuje, że przyjazd uczniów do internatu szkolnego jest możliwy w niedzielę 11.09.2022r, od godziny 18:00 (z wyjątkiem osób poinformowanych telefonicznie).

• Wyniki matury

• Od 09.09.2022r. w godzinach od 8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku można osobiście odbierać wyniki egzaminu maturalnego z sesji poprawkowej.

• Ważne !!! Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2022/2023

• Wszyscy uczniowie powinni posiadać ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2022/2023. Rodzic ubezpiecza ucznia indywidualnie w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym  (dostarcza wychowawcy oświadczenie w którym informuje gdzie ubezpieczone jest dziecko - druk poniżej) lub ubezpiecza dziecko w szkole. W tym roku polisa będzie podpisana z firmą Inter Risk. Jest możliwość wariantu składki za 46 zł, 56 zł lub 66 zł (wgląd w warunki u wychowawcy). Składka w szkole musi być opłacona do 12.10.2022r. - zbierają wychowawcy klas.

• INTERNAT

• Dyrekcja ZSP CKU w Przygodzicach informuje, że „duży” internat szkolny będzie czynny najpóźniej od niedzieli 11 września. Podczas wakacji trwał zaplanowany remont internatu. Niestety pogoda spowodowała zalanie pokoi na parterze budynku.  Wykonawca niezwłocznie przystąpił do ich remontu - polegającego na wysuszeniu i odmalowaniu zalanych  ścian i sufitów. Ze względu na osuszanie remontowanych pomieszczeń musimy jeszcze poczekać na możliwość  zamieszkania w nim.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i gorąco za niedogodności przepraszamy. Prosimy o obserwowanie strony internetowej szkoły, w której będziemy umieszczać informację na bieżąco (o możliwości otwarcia budynku wcześniej).