• Internat

• Istnieje również możliwość złożenia podania do Bursy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolski (ul. Tomczeka 34). Poniżej link do szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji do bursy.

Nr telefonu do internatu szkolnego: od godz. 13.00     62 733 61 01

Osoby zainteresowane mieszkaniem w internacie proszone są o wypełnienie podania:

Podanie_o_przyjecie_do_INTERNATU(1).doc

W przypadku rezygnacji z zakwaterowania w internacie lub rozliczenia pobytu za dany rok kalendarzowy proszę o wypełnienie poniższych wniosków z prośbą o zwrot należności z tytułu nadpłaty za wyżywienie oraz internat córki/syna* :

zwrot_za_wyzywienie.docx

Najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy internatu w roku szkolnym.

Pobyt uczniów w internacie trwa od niedzieli godz. 18.00 do piątku godz. 16.00. W tym czasie zapewniamy opiekę nauczycieli wychowawców oraz całodzienne wyżywienie.

Za miejsce w internacie są pobierane opłaty w wysokości  70 zł miesięcznie.

Rodzice ponoszą koszty wyżywienia dziecka w wysokości 18 zł za każdy dzień pobytu dziecka
        w internacie
        .

Opłaty za wyżywienie i pobyt w internacie należy wpłacać do dnia 15-go każdego miesiąca
        przelewem na dane:

Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach

ul PTR 6

63-421 Przygodzice

na konto: 87 8430 0009 2001 0020 7571 0001

opis przelewu: opłata za wyżywienie i internat za m-c ............. za ......................(imię i nazwisko ucznia)

Opóźnienia w opłacaniu opłat za pobyt i wyżywienie do dwóch miesięcy powodują utratę miejsca w internacie.

Dni nieobecności dziecka w internacie odliczane są od należności za wyżywienie za następny miesiąc pod warunkiem wcześniejszego powiadomienia o spodziewanej nieobecności dziecka. Zgłoszenia dokonać można telefonicznie Nr Tel. 62/733-61-01 lub osobiście u wychowawcy. Opłata za pobyt w internacie jest stała nie podlegającą odliczeniem z tytułu nieobecności.

Rodzice, którzy pobierają zasiłek rodzinny, mogą starać się o specjalny dodatek do zasiłku, który przysługuje na dziecko przebywające w internacie. W szczególnie trudnej sytuacji finansowej można starać się o pokrycie kosztów wyżywienia dziecka przez Wydział Opieki Społecznej swojego Urzędu Gminy.

Uczniowie przyjęci do internatu są meldowani na pobyt czasowy w Urzędzie Gminy w Przygodzicach.

W celu dopełnienia obowiązku zameldowania na pobyt czasowy w Urzędzie Gminy w Przygodzicach należy dostarczyć niezbędne dokumenty: Odpis Aktu Urodzenia Dziecka z nr PESEL dziecka oraz potwierdzenie stałego adresu zameldowania. Zameldowanie na pobyt czasowy w internacie jest niezbędnym warunkiem do ubiegania się o dodatek do zasiłku rodzinnego przysługujący dzieciom korzystającym z internatu.

Zapraszam Państwa do utrzymywania bieżącego kontaktu z wychowawcami opiekującymi się młodzieżą. Oczekujemy Państwa w dniach działania internatu w godz. 17-23 osobiście
        lub telefonicznie 62/733-61-01.