• Szkolenie  ,, Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”

          • Dnia 25 pażdziernika klasa IV TRW rolnik wzięła udział  wraz z  nauczycielem Pawłem Jakubowskim w szkoleniu ,,Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej’’ we Wtórku. Organizatorem była Wielkopolska Izba Rolnicza.

            Program obejmował następujace zaganienia:

            1. Obowiązek ochrony różnorodności biologicznej w przepisach UE
            2. Ochrona bioróżnorodności a ochrona środowiska
            3. Zasady i metody (praktyki) ochrony bioróżnorodności w rolnictwie
            4. Zasady integrowanej ochrony  roślin
            5. Systemy produkcji uwzględniające zasady bioróżnorodności oraz działania  w ,,Programie   ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej .

            Uczestnicy otrzymali zaświadczenia, które mogą być przydatne w otrzymaniu pomocy finansowej  w związku z prowadzeniem gospodarstwa. Natomiast uzyskana wiedza pomoże w realizacji zadań związanych z bioróżnorodnością.

          • Ślubowanie

          • Trochę migawek z dzisiejszego  ślubowania uczniów klas pierwszych.

            Warto podkreślić, że poza pierwszoklasistami - to był niewątpliwie ich dzień - w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, przedstawiciele Przygodzickiego Stowarzyszenia Absolwentów, Rady Rodziców i oczywiście rodzice.

            Podczas uroczystości Dyrektor Pan Tomasz Guliński otrzymał pamiątkową statuetkę od Pana Piotra Modrzyńskiego przedstawiciela współpracującego ze szkołą, Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych. Statuetkę wręczono z okazji 25-lecia związku. Dyrektor uhonorował tytułami Przyjaciela Szkoły Pana Zbigniewa Półtoraka aktywnie współpracującego ze szkołą (strzelectwo, prezentacje broni). Tytuł ten otrzymali również - niestety nieobecni na uroczystości, przedstawiciele firmy ZETOR aktwnie wspomagający szkołę w dostępnie do nowoczesnych technologii wykorzystywanyh w rolnictwie.

            Ślubowanie to nie tylko część oficjalna, to także spontaniczna zabawa, którą udokumentowano poniższymi zdjęciami...

          • Pożegnanie

          • Wspomnienie

            Kazimierz Kucharski (1942-2022)

            Śp. Kazimierz Kucharski, emerytowany nauczyciel  ZSP CKU w Przygodzicach. Jego droga życiowa związana była z rolnictwem i edukacją rolniczą.

            Z Przygodzicami związany od 1969 roku, kiedy objął stanowisko kierownika Gospodarstwa Pomocniczego przy Państwowym Technikum Rolniczym.

            W 1985 roku został zatrudniony jako nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół Rolniczych w Przygodzicach. Dzięki swojej rozległej wiedzy praktycznej i teoretycznej mógł opierać się na konkretnych przykładach z gospodarstw rolnych i przekazywać ją wychowankom. W trakcie swojej pracy w szkole podejmował działania mające na celu doskonalenie warsztatu pracy. Dzielił się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.

            Czynnie uczestniczył w realizacji zadań na rzecz edukacji rolniczej biorąc udział w pracach Zespołu Przedmiotów Zawodowych.

            Prowadził Koło Zainteresowań Statystycznych i systematycznie opracowywał z młodzieżą sprawozdania rolnicze dla Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie.  Wspólnie z nauczycielami przedmiotów  zawodowych organizował  i przeprowadzał Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz Olimpiadę Ekonomiczną. Angażując się w kształcenie młodzieży starał się upowszechniać nowe rozwiązania techniczne i technologiczne oraz wzbudzać zainteresowanie problematyką badawczą, gospodarczą i przedsiębiorczością na obszarach wiejskich.

            Potrafił zjednywać sobie ludzi i trwale zyskiwać ich sympatię. Wynikało to z jego życzliwości wobec innych.
            W naszej pamięci pozostaną niezatarte wspomnienia związane z Panem Kazimierzem.

            I po raz kolejny uświadamiamy sobie, że życie ziemskie jest ograniczone w czasie, że przemijamy.

            „Wszystko w życiu ma swój kres i każde dzieło ma swój czas pod niebem” (Księga Koheleta)

             

            Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać.

             

          • Szkolenie „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”

          •  Szanowni Państwo,

            Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza na szkolenie „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”. Szkolenie odbędzie się 25 października 2022 r.  w Sali Wiejskiej we Wtórku, ul. Szkolna 8a.

             

             Rejestracja od godziny 8.30. Szkolenie jest zaplanowane do godziny 15.00

             

            Uczestnikami szkolenia mogą być: rolnicy, domownicy rolników, małżonkowie rolników, osoby zatrudnione w rolnictwie, właściciele lasów, wnioskodawcy lub beneficjenci operacji typu „Premie dla młodych rolników” w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

             

            ZAPISY: Biuro Powiatowe Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Ostrowie Wielkopolskim tel. 62 592 80 18, email: wirost@wir.org.pl

            UWAGA! Ilość miejsc ograniczona

          • Stypendia Starosty Ostrowskiego dla zdolnych uczniów

          • Starosta Ostrowski Paweł Rajski wręczył stypendia dla 50 najzdolniejszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski. Wśdód nich byli również uczniowie z naszej szkoły:

             

            Alicja Zielezińska – licealistka, którachętnie rozwija swoje wszechstronne zainteresowania uczestnicząc w licznych konkursach: literackich, poetyckich, językowych jak i sportowych; Laureatka trzeciego miejsca w Powiatowym Konkursie Literackim „Zmowa Słowa” oraz trzeciego miejsca w konkursie organizowanym z okazji Święta Niepodległości na szczeblu szkolnym. Zajęła również drugie miejsce w rozgrywkach grupowych w ramach Ligi Przedmiotowej z języka angielskiego oraz trzecie w zawodach sportowych – Sztafeta 4 x 100 m.

            Jakub Dziuba licealista o specjalności zarządzanie kryzysowe. Oprócz nauki pasjonuje się językiem angielskim. Uczestnik konkursu translatorskiego UAM w Poznaniu o nagrodę FanFila. Pogłębia swoją wiedzę z zakresu lingwistyki stosowanej, dzięki temu poszerza swoje wiadomości nie tylko z języka angielskiego, ale również polskiego. Prócz zainteresowań lingwistycznych, fascynuje go również technologia komputerowa i programowanie.

            Julita Adamska - uczennica Technikum Weterynarii. Posiada wybitne zdolności z przedmiotów zawodowych, które pozwalają jej rozwijać pasję, którą są zwierzęta, opieka i pielęgnacja nad nimi. Dała się poznać w szkole jako osoba wrażliwa, empatyczna i zawsze pomocna. Inicjuje pomoc koleżeńską oraz organizuje spotkania i zabawy integracyjne dla dzieci z Domu Polsko-Ukraińskiego. Swoją przyszłość wiąże z weterynarią.

            Natalia Warga – licealistka zarządzania kryzysowego. Osiąga celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz bezinteresownie pracuje na rzecz klasy i szkoły. Bierze udział w konkursach i olimpiadach m.in. w Ogólnopolskim Konkursie „Fox” z języka angielskiego oraz olimpiadzie matematycznej. Chętnie angażuje się w przygotowania imprez i uroczystości szkolnych.

            Oliwier Banasiak - uczeń Liceum Wojskowego. Chętnie rozwija swoje pasje i zainteresowania uczestnicząc w licznych konkursach i zawodach sportowych. Jest zdobywcą złotego medalu na Mistrzostwach Polski 2020 Duko Brazilian Jiu Jitsu w kategorii No Gi oraz srebrnego medalu w kategorii Junior Młodszy Gi Mistrzostw Polski 2020. Najnowszym osiągnięciem sportowym jest brązowy medal z zimowych zawodów Winter Open 2021 Gi & No Gi Jiu Jitsu w kategorii Gi, Młodszy Junior.

            źródło Stypendia Starosty Ostrowskiego dla zdolnych uczniów - Powiat Ostrowski (powiat-ostrowski.pl)



      •  Kontakty

        • Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego
        • (62) 733 61 31; (62) 735 00 68; 728 936 786 fax (62) 733 61 32
        • ul. PTR 6 63-421 Przygodzice Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych