• Drzwi otwarte szkoły

• Zapraszamy na drzwi otwarte szkoły w dniach:

-Liceum Ogólnokształcące -  10 marca w godzinach 12:00-18:00

- Technikum - 17 marca w godzinach 12:00 - 18:00

• Konkurs "Przemoc moimi oczami"

• Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zorganizował pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Fundacji "Dziecko w Centrum" konkurs pn. "Przemoc moimi oczami", którego odbiorcami się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu woj. wielkopolskiego. Ideą Konkursu jest nauka i promowanie zachowań przeciwstawiania się przemocy oraz wyrażania wobec niej dezaprobaty. Ponadto Konkurs ma na celu kształtować właściwe postawy młodzieży w omawianym obszarze.

Osoby, które chciałyby wziąść w nim udział proszone są o kontakt z Panią Moniką Białas - pedagogiem szkolnym.

• Spotkanie z Senator Rzeczypospolitej Ewą Matecką

• Mamy to! Od 24.02.2023 nasza szkoła znajduje się na mapie Różowych Skrzyneczek w Polsce. A to za sprawą Pani Senator Rzeczypospolitej Ewy Mateckiej, która zawitała do nas i sprezentowała nam ten wartościowy prezent, który nie tylko ma służyć wykluczeniu menstruacyjnemu, lecz również polepszać relacje między uczniami naszej szkoły. Dziękujemy serdecznie!

• Weterynaryjny analizator

• Nasza szkoła została wyposarzona w pełni automatyczny system z 21 oznaczonymi parametrami pozwoli zbadać morfologię krwi u 13 gatunków zwierząt przez uczniów technikum weterynarii.

• Góra Grosza

• Tradycyjnie społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach​ zaangażowała się z entuzjazmem w XXIII Edycję Ogólnokrajowej Akcji Charytatywnej „Góra Grosza” pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom oraz Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji była zbiórka monet na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Celem akcji było uświadomienie młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą stworzyć ogromny fundusz, który może pomóc innym.

Zebraliśmy  452,97

Serdecznie dziękujemy!!!

Koordynatorami akcji " Góra Grosza " na terenie szkoły były Maja Radiczew nauczyciel języka angielskiego oraz Monika Białas pedagog szkolny.

• POLAGRA

• W dniu 13 stycznia 2023r. młodzież  klas technicznych z naszej szkoły udała się na wycieczkę przedmiotową do Poznania na Międzynarodowe Targi Rolnicze  POLAGRA PREMIERY .

Przed zwiedzaniem Targów Rolniczych POLAGRA PREMIERY uczniowie uczestniczyli w seminarium organizowanych przez Wielkopolską  Izbę Rolniczą  w ramach „Dnia Młodego Rolnika”. Podczas tego spotkania kilka wysłuchano wykładów  dot. spraw rolniczych.  Po seminarium uczniowie mieli  czas na zwiedzanie wystawy oraz poczęstunek od Wielkopolskiej Izby Rolniczej w postaci grochówki.