Aktualności :

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach informuje, że harmonogram egzaminów zawodowych w kwalifikacji ROL.04, ROL.03 – Prowadzenie produkcji rolniczej/ pszczelarskiej  w sesji czerwiec 2024 jest dostępny w sekretariacie szkoły

Egzamin w cześci praktycznej odbywa się na warsztatach szkolnych, a w częsci pisemnej - w sali komputerowej.

Prosimy o przybycie na ok godzinę przed egzaminem,  z dowodem osobistym, czarnym długopisem oraz prostym kalkulatorem.

Osoby zdające część praktyczną również odzież roboczą.

plan kwiecień po zmianie 24.04.2024

plan_kkz_wiosna_-_kwiecien(1).docx

plan po pierwszej zmianie:

plan_kkz_wiosna_-_popr._marzec.docx

Poniżej plan na nowy semestr dla kursów: rolnik oraz technik rolnik - plan może jeszcze ulec zmianie

plan_kkz_wiosna_-_popr..docx

mail

Szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin 08.03.2024 godz. 14:15, 09.03.2024 godznina 8:00

Osoby wcześniej zapisane na kurs proszeni są o dokonywanie wpłat na konto szkolne do dnia: 05.03.2024 roku

• WPŁATY NA KURS ŚRODKÓW OCHRONY ROLŚLIN NALEŻY DOKONAĆ NA KONTO BANKOWE.

OPŁATA ZA KURS: 130,00 ZŁ

DANE ODBIORCY: ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH CKU, UL. PTR 6, 63-421 PRZYGODZICE

KONTO ODBIORCY: 87 8430 0009 2001 0020 7571 0001

TYTUŁ PRZELEWU: SZKOLENIE Z ZAKRESU ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN"- (imię i nazwisko uczestnika)

• Szkolenie odbędzie się w dniach 8-9 marca 2024

zajęcia na kursach odbywają się również poprzez aplikacje MS Teams

Login do logowania to imię i nazwisko bez polskich znaków

np. Jan Łąka ma login: JanLaka@zspcku.edupage.org

hasło do pierwszego logowania: Kurs1234

mail

Informujemy, że  świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz informacje o wynikach egzaminu przeprowadzanego w sesji zimowej br. będą do odbioru od dnia 10.04.2024r. w godzinach 8:00-15:00. Proszę o osobisty odbiór świadectw .

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu informuje, że od 1 września br., w celu przyspieszenia realizacji wniosków, na stronie internetowej Komisji (STRONA GŁÓWNA - FORMULARZ WNIOSKU O WYDANIE DYPLOMU ZAWODOWEGO) dostępny jest nowy formularz generujący wniosek o wydanie dyplomu.

• Kwalifikacyjny kurs zawodowy

• Z dniem 1 września 2012 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadza nową formę kształcenia zawodowego dla dorosłych - kwalifikacyjne kursy zawodowe.

Kursy kwalifikacyjne są najprostszą drogą do zdobycia tytułu technika.

Słuchaczem kwalifikacyjnych kursów zawodowych może być osoba pełnoletnia bez względu na posiadane wykształcenie .

Czas trwania wszystkich kursów odpowiada minimalnej liczbie godzin kształcenia zawodowego określonej w podstawie programowej kształcenia w zawodzie dla danej kwalifikacji.

Absolwent kursu w zakresie danej kwalifikacji otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Każdy słuchacz który ukończy kurs i zda egzamin zewnętrzny potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.

Zdobycie wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie oraz potwierdzenie posiadania wykształcenia średniego oznacza uzyskanie dyplomu technika w danym zawodzie.

• Kwalifikacja ROL.4

•  „Prowadzenie produkcji rolniczej  ROL.4

- NAUKA NA KURSIE JEST BEZPŁATNA -

Cele kształcenia w zawodzie rolnik:

Absolwent jest przygotowany do wykonywania następujących zadań:

1) wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej;
        2) prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji roślinnej i zwierzęcej;
        3) prowadzenia sprzedaży produktów rolnych i zwierząt gospodarskich;
        4) obliczania opłacalności produkcji rolniczej.

okres nauczania:1,5roku (3semestry), zajęcia odbywają się w piątek oraz sobotę

Uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 lat, ukończyły 8-letnią szkołę podstawową, gimnazjum, zasadniczą szkołę zawodową, średnią lub posiadają wykształcenie wyższe a chcą zdobyć nowe kwalifikacje.

Po kursie otrzymuje się zaświadczenie o ukończeniu kursu

Ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego umożliwia przystąpienie do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Osoba, która zda egzamin otrzyma świadectwo potwierdzające daną kwalifikację.

Dodatkowe kwalifikacje:

Słuchacz po uzupełnieniu kwalifikacji, „Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej ROL.10” oraz wykształcenia średniego/jeżeli nie posiada*/może uzyskać tytuł TECHNIKA ROLNIKA

• Kwalifikacja ROL.10

• „Organizowanie i nadzorowanie produkcji rolniczej  ROL.10”

- NAUKA NA KURSIE JEST BEZPŁATNA -

Dodatkowe informacje:

okres nauczania:0,5roku (1 semestr), zajęcia odbywają się w piątek i sobotę

Uczestnikami kursu mogą być osoby, które ukończyły 18 lat, oraz ukończyły kwalifikację ROL.4

Po kursie uzyskujesz: zaświadczenie o ukończeniu kursu

Dodatkowe kwalifikacje:

Słuchacz po uzupełnieniu  wykształcenia średniego/jeżeli nie posiada*/może uzyskać tytuł TECHNIKA ROLNIKA

• Kwalifikacja ROL.03

"Prowadzenie produkcji pszczelarskiej"

Pszczelarz należy do grupy zawodów rolniczych, który ma przygotować do zakładania i prowadzenia pasieki metodami tradycyjnymi i ekologicznymi. Daje możliwość poznania tajemnic pszczół, rozwinięcia pasji i zdobycia ciekawego zawodu. Wiedza uzyskana w szkole pozwoli  poprowadzić własne gospodarstwo pasieczne, a także samodzielne gospodarstwo rolne.

Obecnie modne są zawody ekologiczne, które zbliżają do natury. Właśnie ten zawód daje taką szanse.  Pszczelarz jest zawodem dla osób lubiących prace na świeżym powietrzu i kontakt ze zwierzętami. Osoby przedsiębiorcze mogą w przyszłości otworzyć własną działalność gospodarczą, w ramach której mogą prowadzić sprzedaż produktów rolniczych i pszczelarskich oraz wychów matek pszczelich. We współczesnej gospodarce człowieka pszczoła miodna, to przede wszystkim zapylacz roślin uprawnych, przyczyniający się do plonowania lub znacznego wzrostu plonowania uprawianych roślin owadopylnych.