• Spotkanie z Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą

• We wtorek 20 grudnia uczennice i uczniowie przygodzickiego zespołu szkół mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Wysłuchaliśmy informacji o zadaniach realizowanych przez grupę, sprzęcie jakim się posługują ratownicy oraz zasadach naboru... Po spotkaniu kilkoro uczennic i uczniów wyraziło chęć przystąpienia do grupy i zaangażowania się w jej działania... Gratulujemy decyzji...

• Kolędowe śpiewanie

• Szkolne kolędowanie-międzyklasowe konkurowanie za nami🤩🥳. Było wesoło, nastrojowo i świątecznie...😇🧑‍🎄 Był zapał i radość śpiewania 😍...cel osiągnięty!💪

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom!!

Super, że chciało Wam się chcieć!!!💪💙😇 Szczególne gratulacje za🥇dla zespołu z klasy III TRW za cudne wykonanie góralskiej kolędy ,,Gore gwiazda Jezusowi" zostali nagrodzeni czekiem na 250zł !!!🥳🥳🥳

🥈ex aequo zajęli i wygrali tym samym czeki na 150 zł🥳🤩 Patrycja Michalska spiewajac ,,Gdy śliczna Panna" 😇💙oraz Klasa I tw z utworem ,,A kto wie"🤩❤️

Nagrody za udział w wysokości 50 zł otrzymały klasy I b, I c, II b 🥳🥳🥳

Bardzo dziękujemy za ufundowane przez Radę Rodziców nagrody pieniężne 🥰🤩💙💙💙.

Serdecznie dziękujemy Jurorom - P. Jagoda Bulińska, P. Edward Pietrzak i Julita Adamska - za wyrozumiałość, zaangażowanie i werdykt 💥😍😇❤️❤️❤️

Wszyscy byliście super!!!... dziękuję 🥰😍🥳🤗

Justyna Baraniak

• Zbiórka zabawek oraz ubrań dla Domu Ochrony Życia Poczętego

• W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach po raz kolejny zorganizowana została zbiórka zabawek oraz ubrań dla Domu Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego oraz Caritasu. Zebrane upominki zostały przekazane 16.12.2022r. dla potrzebujących. Nauczycielami odpowiedzialnymi za tą akcję były mgr Maja Radiczew​ nauczyciel języka angielskiego oraz mgr Monika Białas pedagog szkolny.

• Konferencja "Zdrowa matka, zdrowe dziecko, zdrowa przyszłość"

• Uczennice naszej szkoły wzięły udział 7 grudnia w konferencji pt. "Zdrowa matka, zdrowe dziecko, zdrowa przyszłość" zorganizowanej przez Senator RP Ewę Matecką w Ostrowie Wlkp. w Forum Synagoga. Tematyka spotkania była bardzo ciekawa, ponieważ dotyczyła terapii i profilaktyki nowotworów u dzieci, pierwszej wizyty u ginekologa, ubóstwa menstruacyjnego oraz profilaktyki raka piersi u kobiet. Te ważne tematy podjęli znakomici specjaliści wyżej wymienionych dziedzin: prof. Alicja Chybicka - onkolog dziecięcy, Anita Świątek - naczelna położna ZZOZ Ostrów Wlkp., Magdalena Schejbal - aktorka, fundacja Różowa Skrzyneczka oraz dr n. med. Piotr Nowaczyk- chirurg onkolog. Dziękujemy Pani Senator RP za zaproszenie i czekamy na kolejne spotkania podejmujące jakże ważną tematykę.

• Wręczenie stypendiów i nagród

• W piątek 2 grudnia 2022r. Tomasz Guliński Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach wraz z nauczycielami i wychowawcami klas p. Lidią Jakubiak, p. Elżbietą Olejniczak, p. Dorotą Wojcieszak, p. Justyną Baraniak, p. Justyną Ligocką wręczyli uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce  dyplomy potwierdzające otrzymanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2021/22. Nagrody otrzymali: Beata Rutka - uczennica 3 klasy technikum wterynarii, Katarzyna Gajda - uczennica 3 klasy liceum ogólnokształcącego zarządzanie kryzysowe oraz Agnieszka Maciejewska - uczennica 4 klasy technikum weterynaryjnego.

Podczas uroczystości wręczone zostały nagrody dla uczniów biorących udział w projekcjie Ligi Przedmiotowe. Za zajęcie II miejsca w rozgrywkach z języka angielskiego nagrodę otrzymali uczniowie: Dawid Bednarczyk, Kacper Gąszczak, Henryk Hnatów, Klaudia Kwasiuk, Jeremiasz Kędzia, Emmanuel Podawacz, Magdalena Tkacz oraz Alicja Zielezińska. Wręczono im Smartchwatch'e.

Nagrody za III miejsce - głośniki bluetooth - w lidze z geografii otrzymali uczniowie: Izabela Gaj, Julia Kowalska, Patrycja Krawiec, Natalia Kłobutowska, Estera Noculak, Patryk Pauś, Agnieszka Tomczak.

Wręczono także stypendium za 100% frekwencję w roku szkolnym 2021/22 dla uczennicy technikum weterynarii Beaty Rutki ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP CKU w Przygodzicach.

• Światowy dzień walki z AIDS

• W dniu O1.12.2022r w ramach ŚWIATOWEGO DNIA WALKI Z HIV I AIDS uczniowie klas  mundurowych  III b LO - klasa wojskowa oraz I a LO - zarzadzanie kryzysowe Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w zajęciach  profilaktycznych przeprowadzonych przez p.Olgę Kijankę oraz p. Danutę Kaczmarek pracowników Stacji Sanitarno - Epidemiolgicznej w Ostrowie Wlkp. Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia. Spotkanie zorganizowane zostało przez pedagoga szkolnego mgr Monikę Białas.