Życzenia
Praca sekretariatu szkoły w piątek 18.04.2025r.
W dniu 18.04.2025r. (Wielki Piątek) sekretariat nieczynny.
Wywiadówka 10.04.2025 - godz. 16.00
Tematyka:
- postępy w nauce- bieżące sprawy wychowawcze
- Targi Rolno-Ogrodnicze – loteria fantowa
- Uroczystość zakończenia klas maturalnych – klasy maturalne – wstępnie godz. 11.00 - 25.04.2025r.
- wpłaty na Radę Rodziców
- o godz. 16.45 krótkie zebranie „trójek klasowych” na świetlicy
Sale:
I a pk1
III a 105
III b 68
I TMW świetlica
III c Gim 1
II a 113
III d Gim 2
II b 101
III TW 106
II c 108
III TRM czytelnia
II d 67
IV a 102
II TW 111
IV b L
II TRM 66
IV TMW 65
V TRW 112
Wiosna w internacie
Wiosna oraz zbliżający się czas Świąt, to doskonała okazja do tego, aby dekorować i odświeżać wnętrza (nie tylko w domach). Przekonaliśmy się o tym dzięki grupie mieszkańców internatu, która w minionych dniach ozdabiała pomieszczenia użytku wspólnego w internacie. Ogromne zaangażowanie mieszkańców w przystrajanie świetlicy oraz korytarzy sprawiło, że wnętrza budynku nabrały wiosenno-świątecznego charakteru
2
Zajęcia wykładowo-warsztatowe w ramach projektu Akcja-ewakuacja zorganizowane przez Uniwersytet Kaliski.
Uczniowie klas mundurowych, wraz z wychowawcami uczestniczyli w spotkaniu wykładowo-warsztatowym „Akcja – ewakuacja” na Uniwersytecie Kaliskim.
Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z procedurami ewakuacyjnymi oraz zdobycie praktycznych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać cennych wskazówek ekspertów, ale również wziąć udział w ćwiczeniach symulacyjnych, które pozwoliły im lepiej zrozumieć, jak działać w nagłych przypadkach.
Dziękujemy Uniwersytetowi Kaliskiemu za cenną dawkę wiedzy i praktyki!
9
Warsztaty klimatyczne
W dniu 9 kwietnia 2025 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty klimatyczne dla uczniów klas drugich technikum. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań edukacyjnych mających na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi. Zajęcia poprowadził ekspert ds. środowiska, a warsztaty zostały sfinansowane przez Centrum Klimatu w Łodzi oraz Ministerstwo Środowiska i MSZ. Dziękujemy za inspirujące spotkanie!
Uczniowie technikum weterynaryjnego na Festiwalu Nauki i Sztuki w Poznaniu!
Nasza młodzież odwiedziła Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu i wzięła udział w warsztatach. Było naukowo i inspirująco.
Podczas zajęć uczniowie:
• odkrywali, jak technologie 3D pomagają badać narządy i tkanki zwierząt – nauka naprawdę wchodzi na wyższy poziom!
• zmierzyli się z tematem: „Żółw w domu, problem w naturze” – o gatunkach inwazyjnych w naszym kraju oraz ich rozpoznawaniu.
Do tego wysłuchali wykładu „Odpowiedzialność siedlikoznawcy”, który pokazał, że troska o środowisko zaczyna się od zrozumienia roli siedlisk w przyrodzie.
Było sporo wiedzy, jeszcze więcej refleksji i całkiem dużo dobrej energii! Dziękujemy UP Poznań za gościnę i inspirujące spotkania!
Warsztaty z pierwszej pomocy
28 marca 2025 w naszej szkole odbyły się wyjątkowe zajęcia z pierwszej pomocy dla klas drugich mundurowych. Warsztaty poprowadził ratownik medyczny Pan Tomasz Wójcik, który podzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, ucząc, jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia życia.
Podczas zajęć młodzież miała okazję przećwiczyć m.in. resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), użycie AED oraz sposoby postępowania w przypadku zadławień czy utraty przytomności.
Dziękujemy Panu Tomaszowi Wójcikowi za profesjonalne szkolenie i cenną lekcję, która może kiedyś uratować komuś życie!
Antygona
Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w kulturalnej uczcie w Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach , którą przygotował Terminus A Quo. Grupa teatralna z Nowej Soli zaprezentowała dla nas "Antygonę" Sofoklesa. Dziękujemy za świetną grę aktorską i przypomnienie klasycznego dzieła. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spektakle.
Powiatowy Konkurs Geograficzny
Dnia 28.03.2025r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach klasy IV oraz II Liceum Ogolnokształcącego brali udział w XIII Powiatowym Konkursie Geograficznym , który odbył się w I LO w Ostrowie Wielkopolskim.
Dziękujemy za wspólne Drzwi Otwarte!
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem liczby osób, które odwiedziły nas podczas Drzwi Otwartych! Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli, zobaczyli, poznali naszą szkołę oraz internat i – co najważniejsze – wzięli aktywny udział w atrakcjach.
Wasze zaangażowanie w szycie chirurgiczne, precyzyjne oko podczas strzelania i… odwaga w próbowaniu jadalnych owadów – to wszystko sprawiło, że ten dzień był wyjątkowy!
Cieszymy się, że mogliśmy Was gościć i już nie możemy się doczekać, by zobaczyć się ponownie – tym razem w nowym roku szkolnym!
9
Turniej szachowy
Podczas Dni Otwartych Szkoły został zorganizowany Turniej Szachowy. Uczniowie rozegrali 5 partii szachowych w systemie szwajcarskim. I miejsce zajął Mateusz Pomykała z klasy 1b, na II miejscu uplasował się Przemysław Wdowczyk z klasy 1b oraz na III miejscu - Michał Jeziorny z klasy 2a. Organizatorem Turnieju była p. Wiktoria Galbierska - nauczycielka języka angielskiego, również szachistka.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
1
Wizyta Sekretarza Stanu z MSWiA Pana Wiesława Szczepańskiego
17 marca 2025 roku w naszej szkole odbyła się wizyta wiceministra spraw wewnętrznych i administracji pana Wiesława Szczepańskiego, a także przedstawicieli organu prowadzącego oraz przedstawicieli służb mundurowych.
Jednym z tematów dzisiejszego spotkania był jubileusz 15-lecia klas mundurowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.
Jubileusz to przede wszystkim okazja do przedstawienia wspólnego dorobku i zsumowania sukcesów.
W roku szkolnym 2009/2010 powstały klasy mundurowe w ramach Liceum Ogólnokształcącego tj.: Klasa Wojskowa i Klasa Zarządzanie Kryzysowe. W roku 2009 odbył się także I Obóz Szkoleniowo – Rekreacyjny Klas Mundurowych w Ostrowie Wielkopolskim w stanicy harcerskiej.
Klasę zarządzanie kryzysowe objął patronatem Wojewódzki Komendant Policji w Poznaniu, natomiast
klasę wojskową objęła patronatem Wojewódzka Komenda Uzupełnień, obecnie Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kaliszu.
Do dzisiejszego dnia klasę zarządzanie kryzysowe ukończyło 640 absolwentów, natomiast klasę wojskową 357 absolwentów, łącznie 997 osób.
Każdego roku kilkunastu absolwentów wstępuje bezpośrednio po ukończeniu szkoły do służb mundurowych (policji, wojska, służby więziennej i innych)
Nasi absolwenci służą ojczyźnie w:
- Jednostkach Policji m.in. w Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie, Wieruszowie, Krotoszynie, Wrocławiu, Sycowie, Ostrzeszowie, Pleszewie, Miliczu, Koninie
- A także pracują w Służbie Więziennictwa
- W Wojskowych Centrach Rekrutacji
- W Straży Pożarnej
- W Wojsku Polskim:
- naliczyliśmy około 60 żołnierzy zawodowych
- oraz około 70 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej
Absolwentów można także znaleźć wśród studentów i absolwentów Akademii Wymiaru Sprawiedliwości, a także kierunku studiów Bezpieczeństwo Narodowe
W ramach przygotowania zawodowego nasi uczniowie odbywali zajęcia strzeleckie, samoobronę, nurkowanie , taktykę, , musztrę i inne przygotowujące do służby, a profile nauczania szkoły obejmują informacje o pełnym zakresie dot. nie tylko policji, wojska ale i straży pożarnej, służby więziennej i straży granicznej
Szkoła współpracuje na bazie porozumień z: Wielkopolską Komendą Policji w Poznaniu, Powiatową Komendą Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Wojskowym Centrum Rekrutacji w Kaliszu, Powiatową Strażą Pożarną w Ostrowie Wielkopolskim, Polskim Związkiem Instruktorów Służb Mundurowych, Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM.
172
Prawa i obowiązki uczniów i rodziców
Zapraszamy
Zapraszamy na drzwi otwarte szkoły
Delegacja ZSP CKU na obchodach 100-lecia Kobiecej Policji w Polsce
Góra Grosza
Tradycyjnie społeczność uczniowska Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach zaangażowała się z entuzjazmem w XXV Edycję Ogólnokrajowej Akcji Charytatywnej „Góra Grosza” pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom oraz Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji była zbiórka monet na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Celem akcji było uświadomienie młodzieży, że najdrobniejsze monety mogą stworzyć ogromny fundusz, który może pomóc innym.
Zebraliśmy 274,80
Serdecznie dziękujemy!!!
Koordynatorami akcji "Góra Grosza" na terenie szkoły, internatu były Maja Radiczew nauczyciel języka angielskiego, Agnieszka Zawada wychowawca internatu oraz Monika Białas pedagog szkolny.
Olimpiada Młodych Producentów Rolnych
W dniu 26 lutego w naszej szkole odbył się etap wojewódzki 42 edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. W etapie tym wzięło udział 52 uczniów ze szkół rolniczych z województwa wielkopolskiego. Etap składał się z testu zawierającego 50 pytań oraz części ustnej, do której awansowali uczniowie, którzy zdobyli ponad 50 % punktów z testu pisemnego. Olimpiada stała na wysokim poziomie. Uczestnicy byli dobrze przygotowani do tego, żeby odpowiedzieć na pytania z zakresu różnych kategorii związanych z rolnictwem, takich jak produkcja roślinna, mechanizacja rolnictwa, produkcja zwierzęca i roślinna, również ekologia, ochrona środowiska czy ubezpieczenia rolnicze. Po zakończeniu rywalizacji i podsumowaniu wyników komisja ogłosiła wyniki. Trzech najlepszych uczniów awansowało do etapu krajowego.
14
Nasza szkoła przestąpiła do programu " Szkoła wspierająca emocje"
Archiwum Aktualności