Z Przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na sytuację zagrożenia epidemiologicznego XXI Targi Rolno- Ogrodnicze, które miały się odbyć 19.04.2020 roku na terenie ZSP CKU zostają odwołane.
Z Przykrością zawiadamiamy, że z uwagi na sytuację zagrożenia epidemiologicznego XXI Targi Rolno- Ogrodnicze, które miały się odbyć 19.04.2020 roku na terenie ZSP CKU zostają odwołane.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu informuje, że nie wcześniej niż od dnia 20 marca 2020 r. od godz. 10:00 będą dostępne w formie elektronicznej informacje o wynikach dla zdających egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2020 r.
Informacje będą dostępne:
Świadectwa, dyplomy, suplementy oraz informacje o wynikach w formie dokumentów zostaną przekazane zdającym w terminie ustalonym przez dyrektorów szkół po wznowieniu zajęć dydaktycznych w placówkach oświatowych.
Osoby, które nie zdały w sesji styczeń –luty 2020 r., będą mogły złożyć deklarację ponownego przystąpienia do niezdanej/niezdanych części tego egzaminu w sesji czerwiec –lipiec 2020 r. do 31 marca br.odpowiednio do dyrektora macierzystej szkoły albo do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej.
Deklarację będzie można złożyć również w formie elektronicznej, przesyłając skan albo wyraźnie zdjęcie podpisanego dokumentu na adres e-mail odpowiednio do sekretariatu szkoły albo OKE.
W związku z pandemią koronawirusa wprowadzamy ograniczenia w przyjmowaniu interesantów. Można kontaktować się z sekretariatem szkoły w godz. 8.00 do 12.00 na tel. 62 7336131, 728 936 786 lub na e-mail: zspcku@poczta.onet.pl
Uwaga !!
Do dnia 25.03.2020r. szkoła nieczynna dla interesantów – w razie potrzeby prosimy o kontakt telefoniczny
pod nr tel. 62 7336131
lub poprzez kontakt e-mail zspcku@poczta.onet.pl
Informujemy, że dyżury weterynaryjne naszych uczniów w przychodniach weterynaryjnych, które miały się rozpocząć od 16.03.2020 zostały zawieszone do odwołania.
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.
Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
W związku z tym od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz kwalifikacyjnych kursów zawodowych nie przychodzą do szkół na zajęcia i zjazdy w ZSP CKU
Zebranie z rodzicami, które było zaplanowane na 20 marca również zostaje przełożone na inny termin.
Proszę na bieżąco śledzić informacje na stronie internetowej szkoły oraz facebooku.
Szanowni Państwo,
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Przygodzicach z przykrością informuje, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczny konkurs Mistrz Gramatyki.
O nowym terminie konkursu poinformujemy drogą mailową. Z utrudnienia przepraszamy.
Z wyrazami szacunkuTomasz Guliński
„Młodość sądzi, starość rozgrzesza“. Oto hasło V Przeglądu Słowa, który został zorganizowany 6 marca 2020 r. w ZSP CKU w Przygodzicach przez pomysłodawcę konkursu Panią Justynę Ligocką. Przegląd odbył się pod patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz Wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka. Wieloletnia tradycja tego konkursu sprawiła, że obfitował w tym roku w bardzo dużą ilość uczestników, którzy prezentowali słowo w trzech kategoriach: słowo pisane, recytowane oraz czytane interpretacyjnie.
Konkurs był przeznaczony dla 4-8 klas szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. W skład jury wchodzili: Małgorzata Juda-Mieloch (pracownik ODN-u), Honorata Maciejewska (pracownik MDK-u), Bolesław Grobelny (poeta), Piotr Fałczyński (poeta).
Zainteresowanie różnym obliczem słowa okazało się jak zawsze imponujące, bowiem w przeglądzie wzięło udział około 50 uczestników. Prezentacje słowa były bardzo konkurencyjne względem siebie. Wyniki przeglądu prezentowały się następująco.
W kategorii szkół podstawowych kl. 4-6 w pisaniu wierszy przyznano nagrody:
I miejsce – Nela Jurek
II mieijsce – Iga Ciupka
III miejsce – Magdalena Rataj
Wyróżnienia otrzymali:
W kategorii szkół podstawowych kl. 7-8 w pisaniu wierszy przyznano nagrody:
I miejsce – Natalia Pokrywa
II miejsce – Natalia Maciejewska
III miejsce – Gabriela Krakowska
Wyróżnienia otrzymali:
W kategorii szkół ponadpodstawowych w pisaniu wierszy przyznano nagrody:
I miejsce – Aleksandra Smorawska
II miejsce – Weronika Kątna
III miejsce – Katarzyna Małecka
III miejsce – Anna Wikarjak
Wyróżnienia otrzymali:
W kategorii szkół podstawowych kl. 4-6 w recytacji przyznano nagrody:
Wyróżnienie otrzymali:
W kategorii szkół podstawowych kl. 7-8 w recytacji przyznano nagrody:
I miejsce – Anna Nowak
Wyróżnienie:
– Aleksandra Szczepaniak
W kategorii szkół ponadpodstawowych w recytacji przyznano nagrody:
I miejsce – Oliwia Dostatnia
II miejsce – Anna Rospek
Wyróżnienie:
– Sylwia Sewel
W kategorii szkół podstawowych kl. 4-6 w czytaniu interpretacyjnym przyznano nagrody:
I miejsce – Amelia Szewczyk
II miejsce – Nadia Zimniak
III miejsce – Olga Wałęsa
Wyróżnienie:
– Olga Grobelna
W kategorii szkół podstawowych kl. 7-8 w czytaniu interpretacyjnym przyznano nagrody:
I miejsce – Aleksandra Szwarc
II miejsce – Gaja Błaszczuk
III miejsce – Szczepaniak Kacper
W kategorii szkół ponadpodstawowych w czytaniu interpretacyjnym przyznano nagrody:
I miejsce – Aleksandra Pinkowska
II miejsce – Estera Noculak.
W imieniu dyrektora Tomasza Gulińskiego oraz koordynatora przeglądu wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wygranej i zapraszamy na kolejny, już szósty w przyszłym roku. Sponsorom zaś dziękujemy za wsparcie finansowe, dzięki któremu udało nam się obdarować wygranych cennymi nagrodami.
Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego "Platerówki", wyprodukowane przez TVP w którym znaczący udział mają uczennice i uczniowie z klasy I oraz III Liceum Ogólnokształcącego o kierunku wojskowym, zarządzania kryzysowego oraz Technikum Weterynarii. Emisja filmu odbędzie się
:7 marca 2020 godzina
10:50 TVP3 Wrocław9 marca 2020
23:30 TVP Polonia10 marca 2020 godzina 14:30 TVP Polonia
Duża część zdjęć do filmu "Platerówki" nakręcono w Ostrowie Wielkopolskim.
Ruszyła kolejna edycja zapisów do Maratonu Uśmiechu, który odbędzie się 17 maja 2020 roku. Będzie to już 6. Maraton Uśmiechu – uśmiech podaj dalej. Organizatorami są: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Ostrowie Wielkopolskim, Powiat Ostrowski, Stowarzyszenie Wspierające Działalność Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim – PROMYK, Klub Sportowy MARATON Ostrów Wielkopolski.
Zapraszamy biegaczy - dzieci i młodzież, rodziny, sprawnych i niepełnosprawnych. W naszym Maratonie stawiamy na promocję aktywnego trybu życia, nabywanie i kształtowanie zdrowych nawyków.
Chcemy także pokazać, że powiat ostrowski, miasto Ostrów Wielkopolski i firmy tu działające są przyjazne osobom niepełnosprawnym oraz wspierają rozwój kultury fizycznej i sportu. Propagujemy wspólne, aktywne spędzanie czasu, współzawodnictwo dzieci, młodzieży, dorosłych, sprawnych i niepełnosprawnych.
Maraton Uśmiechu chce pokazać, że właściwa integracja polega na otwarciu i autentycznej współpracy ze społeczeństwem. Osoby niepełnosprawne – dzieci, młodzież i dorośli - mogą pobyć z biegaczami i być biegaczami, poczuć adrenalinę, atmosferę zawodów.
Jak co roku trasy Biegów Głównych (5, 10 i 15 km)poprowadzą ulicami miasta Ostrowa – z Rynku, przez ulice: Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną, Ledóchowskiego do ulicy Pruślińskiej i z powrotem do Rynku. Bieg Indywidualny dla dzieci i młodzieży (800 m) – z Rynku, przez ulice: Wrocławską, Staszica, Gimnazjalną i z powrotem do Rynku. Bieg Towarzyszące – rodzinne będą odbywały się na Placu 23 stycznia.
Zapisy na Biegi Główne https://time4run.com.pl/imprezy/maraton-usmiechu-ostrow-wielkopolski/
Zapisy na Biegi Towarzyszące: maraton@zssostrow.pl lub 627355754.
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/560963021155123/
Dnia 2 marca grupa redaktorów gazetki szkolnej SKUL NJUS wraz z opiekunami Paniami Mają Radiczew i Małgorzatą Janoś wzięła udział w XII Powiatowych Warsztatach Dziennikarskich pod patronatem Starosty Ostrowskiego. Celem warsztatów było przygotowanie młodzieży do samodzielnego realizowania materiałów reporterskich, podniesienie kwalifikacji redaktorskich i pisarskich młodych redaktorów pracujących w redakcjach szkolnych gazetek. Gościem honorowym był Przemysław Miękinia - absolwent wydziału produkcji Szkoły Filmowej w Łodzi, członek Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich, założyciel studia produkcyjnego BEFORE MY EYES. Efektem końcowym warsztatów będzie numer specjalny gazetki SKUL NJUS poświęcony warsztatom, który weźmie udział w konkursie na najlepszą gazetkę szkolną.
Pamiętamy !
1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, uczniowie naszej szkoły z klasy I dw, wzięli udział w IV edycji Biegu Zagończyka w Zdunach. Franciszek Jerzy Jaskulski, pseud. „Zagończyk” major AK, działacz Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, w styczniu 1947 roku skazany na karę śmierci za działalność antypaństwową. Wyrok został wykonany. Dnia 1 marca 2019 roku, został odznaczony Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi poniesione z niezwykłym poświęceniem w walce o suwerenność i niepodległość Państwa Polskiego.
W dniu 21 lutego młodzież z naszej szkoły brała udział na cmentarzu w Ludwikowie w apelu poległych oraz nabożeństwie w intencji powstańców wielkopolskich.
Uroczystość odbyła się przy odnowionym grobie Tomasza Hajdzionego, żołnierza 4 kompanii 12 Pułku Strzelców Wielkopolskich, poległego 21 lutego 1919 roku w walce z Niemcami koło Zdun.
Kultywowanie pamięci bohaterów jest naszym obowiązkiem.
Uczniowie, którzy chcą aktywnie spędzać czas na basenie mają możliwość darmowego wejścia na krytą Pływalnię "Wodny Raj" przy ul. Wojska Polskiego 17 w Ostrowie Wielkopolskim. Wystarczy, że pokażą legitymację szkolną.
Już po raz trzeci odbyły się w naszej szkole-w ramach Drzwi Otwartych - Targi Pracy „ Dzień kariery”. Podczas tegorocznych Targów młodzież miała okazję zapoznać się i porozmawiać o warunkach współpracy z przedstawicielami firm, instytucji, związanych ze służbami mundurowymi, rolnictwem i weterynarią. Uczniowie poznali ofertę rekrutacyjną w interesujących obszarach, wybierając z wielu ofert m.in.: rolnictwo, weterynaria, wojsko, policja, straż pożarna, ekologia, mechanizacja, środki ochrony roślin, nasiennictwo, bezpieczeństwo i higiena pracy itp.
W Targach uczestniczyli: WKU, Komenda Powiatowa Policji, Areszt Śledczy, Straż Graniczna, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej, PWSZ z Kalisza, Wyższa Szkoła Handlu i Usług, Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wlkp, Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania, ŻAK Ostrów Wlkp., KRUS, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, ARiMR, Rolserwis, Agroefekt, AgroKrzyś. Podczas spotkania z wyżej wymienionymi uczelniami i instytucjami, tegoroczni maturzyści mieli szansę porozmawiać o warunkach rekrutacji, współpracy z przedstawicielami firm, instytucji. Zapoznali się z kierunkami, jakie oferują w naszym rejonie szkoły wyższe, policealne, zawodowe itp.
Targi były więc szansą na spotkanie z twarzą w twarz z przedstawicielami firm i instytucji, jednocześnie dały możliwość zbliżenia się do wymarzonej pracy, poznania najnowszymi trendami w rolnictwie i ekologii. Zadając pytania, słuchając wnikliwie odpowiedzi, młodzież miała możliwość zastanowienia się nad swoją ścieżkę zawodową. Targi były więc okazją do konsultacji i szczerej rozmowy: o wymagane i pożądane kompetencje, kwalifikacje, wymiar czasu pracy, kulturę firmy, szanse na rozwój, oczekiwania wobec kandydatów i dokładny zakres obowiązków. W przypadku uczelni wyższych uczniowie mogli poznać bardzo bogatą ofertę kierunków kształcenia. Wszystkim „wystawcom” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok.
Powered by aSc EduPage