Przyjazd do internatu i zakwaterowanie będzie możliwe 31.08.2021r. od godz. 18.00. W dniu 01.09.2021 do godz. 8.00. W tym dniu po rozpoczęciu roku szkolnego już od 10.00 internat będzie otwarty dla uczniów.
Posiłki dopiero od obiadu 01.09.2021r.
Przyjazd do internatu i zakwaterowanie będzie możliwe 31.08.2021r. od godz. 18.00. W dniu 01.09.2021 do godz. 8.00. W tym dniu po rozpoczęciu roku szkolnego już od 10.00 internat będzie otwarty dla uczniów.
Posiłki dopiero od obiadu 01.09.2021r.
1. Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej, pod warunkiem, że przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony.
2. Absolwent, o którym wyżej mowa, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 12 lipca 2021 r.) składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7_2314), zgodnie z deklaracją ostateczną.
3. Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się 24 sierpnia 2021 r. o godz. 9.00 w szkołach macierzystych.
W dniu 18 czerwca klasa II Technikum Rolnolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do miejscowości Września. W tym dniu w firmie AGRO RAMI odbywała się wystawa rolnicza AGRO PREMIERY 2021. Podczas spotkania firma zaprezentowałą nowy ciągnik Case IH Puma 240CVX, omówiono i przedstawiono kombajn zbożowy Case IH Axial Flow 8250 a także pokazano najnowsze rozwiązania w maszynach rolniczych firm Kverneland, Strautmann, Krukowiak. Pokazano także inteligentny system informatyczny w rolnictwie. W trakcie wystawy uczniowie brali udział w licznych konkursach.
Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25.06.2021r. (piątek) indywidualnie z wychowawcami w klasach – dyrektor wręczy świadectwa z wyróżnieniem wg następującego harmonogramu:
godzina/klasa/Sala lekcyjna
9.00 I a Świetlica
I b sala 68
I TRW sala 113
10.00 II a świetlica
II b sala 108
II c sala 68
II d sala 106
11.00 II TW sala 106
II TRW sala 65
II TRM sala 66
III T sala 67
Uwaga !!!
Wyjazd z internatu w dniu 25.06.2021r.
w godz. od 8.00 do 12.00
Egzaminy zawodowe w sesji czerwiec lipiec odbędą się:
Prosimy o przybycie na godzinę przed egzaminem, w dowodem osobistym, środkami ochrony osobistej (maseczka), czarnym długopisem oraz prostym kalkulatorem. Osoby zdające część praktyczną RL03 również odzież roboczą.
Serdecznie zapraszamy na fotorelację z Drzwi Otwartych w dniu 01.06.2021r
W ofercie były:
- warsztaty chemiczno -biologiczne
- zajęcia na strzelnicy tradycyjnej i multimedialnej
- zajęcia z samoobrony
- warsztaty weterynaryjne
oraz wiele innych atrakcji.
Podpisanie Porozumienia o współpracy między WIR a ZSP CKU w Przygodzicach
Prezes WIR Piotr Walkowski oraz Dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach Tomasz Guliński podpisali porozumienie o współpracy między Wielkopolską Izbą Rolniczą a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Porozumienie o współpracy zostało zwarte w obecności Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.
Porozumienie jest wyrazem woli wzajemnej współpracy w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego i obejmuje wszystkie kierunki kształcenia związane z rolnictwem. Współpraca miedzy WIR a Szkołą ma na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego, nabycie przez uczniów umiejętności przydatnych na rynku pracy oraz przygotowanie absolwentów do podjęcia zatrudnienia w rolnictwie i branżach pokrewnych. Współpraca będzie realizowana m.in. poprzez współuczestnictwo w organizacji zajęć praktycznych i praktyk zawodowych, pomoc w przygotowaniu uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, konkursów, olimpiad przedmiotowych oraz udział uczniów w organizowanych przez WIR kursach, szkoleniach, konferencjach, warsztatach, itp.
Wielkopolska Izba Rolnicza od lat współpracuje ze Szkołą w Przygodzicach. Współpracujemy przy okazji Targów Rolno – Ogrodniczych, uczniowie biorą udział w Forach Rolniczych, Wielkopolskim Święcie Soi oraz spotkaniach informacyjno - szkoleniowych organizowanych przez samorząd rolniczy.
Szkoła rolnicza w Przygodzicach kilka lat temu świętowała 70 rocznice działalności. Z tej okazji Wielkopolska Izba Rolnicza uhonorowała Szkołę medalionem im. dr Aleksandra Hrabiego Szembeka "Za Działalność Na Rzecz Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wielkopolskiej". Szkoła jest nowoczesnym i prężnym ośrodkiem kształcącym młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z rolnictwem. Poza bogatą ofertę edukacyjną, szkoła daje możliwość odbycia dodatkowych szkoleń (kombajnisty, obsługi wózka widłowego, kurs środków ochrony roślin) oraz organizuje wachlarz zajęć dodatkowych, w ramach których uczniowie mają możliwość poszerzania swoich zainteresowań i pasji. Szkoła prowadzi również kursy kwalifikacyjne dla dorosłych. Oferta szkoły na bieżącą jest aktualizowana i dostosowywana do aktualnych potrzeb. W ramach naboru na nowy rok szkolny 2021/2022 nowością jest kierunek technik pszczelarz.
żródło - FB Rada Powiatowa WIR w Ostrowie Wlkp.
Wywiadówka 02.06.2021 godz. 16.00 w szkole dla wszystkich klas
Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów szkół podstawowych organizujemy w murach naszej szkoły konsultacje indywidualne w ramach bloków tematycznych.
Wszystkich zainteresowanych uczniów wraz z rodzicami prosimy o zapisy na konkretny dzień i godzinę.
„Dzień techniczny” (technik rolnik/technik weterynarii) - 18 maja od 9.00-13.00. Wydarzenia:
„Dzień techniczny” (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz nowość technik pszczelarz) - 20 maja od 9.00-13.00. Wydarzenia:
Zachowując reżim sanitarny, osoby wchodzące na teren szkoły powinny być zdrowe, bez objawów infekcji, u których nie ma żadnych przeciwwskazań do przebywania w miejscach publicznych. Na stoisku informacyjnym będzie do wypełniania ankieta dotycząca COVID-19.
Cykl rozważań rekolekcyjnych odbywał się podczas lekcji religii w trybie nauczania zdalnego.
Kulminacyjnym dniem będzie 31 marca b.r. Wielka Środa. Będzie to dzień wolny od zajęć edukacyjnych.
Msza Św. z nauką rekolekcyjną o godzinie 11.00
on-line https://www.facebook.com/parafiaprzygodzice
Serdecznie zapraszamy :)
Ks. kan. Marcin Taisner proboszcz parafii i Justyna Baraniak
dr inż. Piotr Nowak bo o nim tu mowa, pochodzi z małej wioski Michałów Drugi nieopodal Kalisza. W domu rodzinnym wraz z rodzicami prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się uprawą zbóż, chowem trzody chlewnej oraz bydła opasowego. W 2004 roku stał przed wyborem szkoły średniej. Postanowił wybrać kierunek Technik Rolnik Marketing i Rynek Rolny w szkole średniej w Przygodzicach. Następnie w 2008 roku podjął naukę w policealnym Technikum Weterynaryjnym w Kaliszu. W 2009 roku rozpoczął swoją karierę na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, na ówczesnym Wydziale Hodowli i Biologii Zwierząt, podejmując kierunek Zootechnika Hodowla Zwierząt. W styczniu 2013 roku uzyskał tytuł inżyniera. Następnie w lipcu 2014 roku zdobył tytuł magistra na tym samym kierunku w specjalizacji Żywienie Zwierząt. Tuż po obronieniu pracy magisterskiej podjął studia doktoranckie, które realizował w Katedrze Żywienia Zwierząt. Miesiąc później rozpoczął pracę jako doradca żywieniowy w jednej z lecznic weterynaryjnych. Od 2016 roku jest autorem artykułów dotyczących głównie tematyki żywienia trzody chlewnej, ukazujących się w czasopiśmie Trzoda Chlewna, a od 2020 roku także w Weterynaria w Terenie oraz Top Agrar Polska. Jego artykuły o tematyce rolniczej można również spotkać w czasopismach takich jak Agroprofil czy Agrotechnika. Od lipca 2018 roku pracuje w Cargill Poland oddział w Kiszkowie (LNB) jako specjalista ds. receptur. W dniu 18 lutego obronił pracę doktorską pt. Efektywność stosowania wieloskładnikowych dodatków paszowych w żywieniu prosiąt i warchlaków. Tym samym uzyskał stopień doktora w dziedzinie Nauk Rolniczych w dyscyplinie Zootechnika i Rybactwo.
Gratulujemy osiągnięć!
Taki oto piękny opryskiwacz stanął na terenie ZSP CKU w Przygodzicach.
Opryskiwacz polowy zawieszany o wdzięcznej nazwie KLARA, XSARA przeznaczony jest to wykonywania zabiegów agrotechnicznych w rolnictwie z zakresu ochorny roślin i nawożenia dolistnego.
Zakupiona maszyna pozwoli uczniom zapoznać się z prawodłową eksploatacją urządzenia, która może współpracować z ciągnikami rolniczymi do produkcji rolniczej.
Takie rzeczy tylko w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach!
Maszyny rolnicze, profesjonale pracownie, zajęcia praktyczne w lecznicach weterynaryjnych, umundurowanie dla klas liceum, rozwijanie pasji - nurkowanie, samoobrona, spacery z psami, wyjazdy i obozy tematyczne.
Coraz częściej na różnych formach internetowych, portalach społecznościowych oraz blogach mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. hejtu, czy też mową nienawiści. W internecie bowiem każdy czuje się anonimowy i często przekraczane są granice dopuszczalnej krytyki i wolności słowa.
Hejt to pełne nienawiści, pogardy i złości działanie osoby w Internecie. Hejt skierowany może być do konkretnej osoby. Jednak ofiarami hejtu stają się również przedstawiciele danego narodu, mniejszości religijnej, płci oraz osoby o innym światopoglądzie, niż hejtera.
Hejt może przejawiać się nie tylko za pomocą słów, ale także za pomocą grafiki (memów, gifów) oraz filmów. Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej, są wyłącznie treścią ukierunkowaną przeciwko danej osobie lub grupie osób. Bardzo często przyczyną hejtu jest zazdrość. Osoby obrażające kogoś, na ogół są niezadowolone ze swojego życia. Ubliżając komuś, chcą sobie i innym coś udowodnić.
Walka z hejtem jest bardzo trudna. Jednak hejter nie jest bezkarny. Taka osoba może zostać pociągnięta do odpowiedzialności prawnej.
Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa :
Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!
Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
Materiały profilaktyczne przygotowane przez Komendę Powiatową Policji w Ostrowie Wielkopolskim
Powered by aSc EduPage