• Pełna miska dla schroniska

• 04.10.2021
      • 11, 18 oraz 25 października zostanie przeprowadzona zbiórka dla schroniska w naszej szkole.

Zebrane artykuły można przynosić do Uczennicy klasy 2a Policyjnej - Justyny Kwiatkowskiej, bądź do pokoju nauczycielskiego.

• Wywiadówka dla klas II, III i IV

• 16.09.2021
      • Zapraszamy na wywiadówkę w dniu 24.09.2021 godz. 16.00.

Po zebraniu w klasach odbędzie się krótkie spotkanie "trójek klasowych" ok 16.45 na świetlicy szkolnej.

Dla rodziców uczniów klas maturalnych - krótka informacja nt. matur.

Klasa III b LO o godz. 15.00 w dniu 24.09.2021.

Wywiadówka dla klasy III TRM w innym terminie podanym przez wychowawcę.

• Zawody strzeleckie

• 13.09.2021
      • W niedzielę 12 września drużyna z naszej szkoły wywalczyła drugie miejsce w zawodach strzeleckich organizowanych przez Ligę Obrony Kraju w Ostrowie Wielkopolskim. Strzelanie odbyło się w dwóch konkurencjach: broni długiej i krótkiej. Skład naszego zespołu to Sandra Kowalak, Paulina Sucha, Adam Półtorak, Michał Powierza, Sebastian Skrobański, kierownik Jerzy Seleta. Tym samym rozpoczął się cykl zajęć ogniowych po prawie półtora rocznej przerwie.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• 25.08.2021
      • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2021r. (środa) indywidualnie z wychowawcami w klasach – dyrektor powita klasy pierwsze (harmonogram rozpoczęcia w załączeniu)

Wyjaśnienie:

- I a LO klasa zarządzanie kryzysowe

- I b LO klasa wojskowa

- I TMW technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki/technikum weterynarii

• Internat

• 19.08.2021
      • Przyjazd do internatu i zakwaterowanie będzie możliwe 31.08.2021r. od godz. 18.00. W dniu 01.09.2021 do godz. 8.00. W tym dniu po rozpoczęciu roku szkolnego już od 10.00 internat będzie otwarty dla uczniów.

Posiłki dopiero od obiadu 01.09.2021r.

• Egzamin maturalny w sesji poprawkowej 2021 r.

• 08.07.2021
      • 1. Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej, pod warunkiem, że przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony.

• Wycieczka przedmiotowa

• 21.06.2021
      • W dniu 18 czerwca klasa II Technikum Rolnolniczego i Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do miejscowości Września. W tym dniu w firmie AGRO RAMI odbywała się wystawa rolnicza AGRO PREMIERY 2021. Podczas spotkania firma zaprezentowałą nowy ciągnik Case IH Puma 240CVX, omówiono i przedstawiono kombajn zbożowy Case IH Axial Flow 8250 a także pokazano najnowsze rozwiązania w maszynach rolniczych firm Kverneland, Strautmann, Krukowiak. Pokazano także inteligentny system informatyczny w rolnictwie. W trakcie wystawy uczniowie brali udział w licznych konkursach.

• Egzamin zawodowy

• 08.06.2021
      • Egzaminy zawodowe w sesji czerwiec lipiec odbędą się:

• z kwalifikacji RL.16:
          • Dnia 21.06.2021 o godzinie 13:00 - część praktyczna
          • Dnia 22.06.2021 o godzinie 12:00 - część pisemna
        • Z kwalifikacji RL.03 :
          • Dnia 22.06.2021 o godzinie 10:00 – część pisemna
          • Część praktyczna trwa od 2
      • Drzwi Otwarte Szkoły

• 27.05.2021
      • Serdecznie zapraszamy na fotorelację z Drzwi Otwartych w dniu 01.06.2021r

W ofercie były:

- warsztaty chemiczno -biologiczne

- zajęcia na strzelnicy tradycyjnej i multimedialnej

- zajęcia z samoobrony

- warsztaty weterynaryjne

oraz wiele innych atrakcji.

• Rada Powiatowa WIR w Ostrowie Wlkp.

• 25.05.2021
      • Podpisanie Porozumienia o współpracy między WIR a ZSP CKU w Przygodzicach

Prezes WIR Piotr Walkowski oraz Dyrektor ZSP CKU w Przygodzicach Tomasz Guliński podpisali porozumienie o współpracy między Wielkopolską Izbą Rolniczą a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Porozumienie o współpracy zostało zwarte w obecności Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.

• Uwaga maturzyści !!!

• 27.04.2021
        • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek – nie można niczego zostawiać na przechowanie w sekretariacie szkoły
        • Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie m
      • Bloki tematyczne dla przyszłych uczniów

• 21.04.2021
      • Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów szkół podstawowych organizujemy w murach naszej szkoły konsultacje indywidualne w ramach bloków tematycznych.

Wszystkich zainteresowanych uczniów wraz z rodzicami prosimy o zapisy na konkretny dzień i godzinę.

Dzień techniczny” (technik rolnik/technik weterynarii) - 18 maja od 9.00-13.00. Wydarzenia: