• Szkolenie  ,, Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”

• 26.10.2022
      • Dnia 25 pażdziernika klasa IV TRW rolnik wzięła udział wraz z nauczycielem Pawłem Jakubowskim w szkoleniu ,,Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej’’ we Wtórku. Organizatorem była Wielkopolska Izba Rolnicza.

Program obejmował następujace zaganienia:

1. Obowiązek ochrony ró
      • Ślubowanie

• 22.10.2022
      • Trochę migawek z dzisiejszego ślubowania uczniów klas pierwszych.

Warto podkreślić, że poza pierwszoklasistami - to był niewątpliwie ich dzień - w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, przedstawiciele Przygodzickiego Stowarzyszenia Absolwentów, Rady Rodziców i oczywiście rodzice.

• Pożegnanie

• 06.10.2022
      • Wspomnienie

Kazimierz Kucharski (1942-2022)

Śp. Kazimierz Kucharski, emerytowany nauczyciel ZSP CKU w Przygodzicach. Jego droga życiowa związana była z rolnictwem i edukacją rolniczą.

Z Przygodzicami związany od 1969 roku, kiedy objął stanowisko kierownika Gospodarstwa Pomocniczego przy Państwowym Technikum Rolniczym.

• Szkolenie „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”

• 04.10.2022
      • Szanowni Państwo,

Wielkopolska Izba Rolnicza zaprasza na szkolenie „Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolnej”. Szkolenie odbędzie się 25 października 2022 r. w Sali Wiejskiej we Wtórku, ul. Szkolna 8a.

Rejestracja od godziny 8.30. Szkolenie jest zaplanowane do godziny 15.00

• Stypendia Starosty Ostrowskiego dla zdolnych uczniów

• 04.10.2022
      • Starosta Ostrowski Paweł Rajski wręczył stypendia dla 50 najzdolniejszych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski. Wśdód nich byli również uczniowie z naszej szkoły:

Alicja Zielezińska – licealistka, którachętnie rozwija swoje wszechstronne zainteresowania uczestnicząc w licznych konkursach: literackich, poetyckich, językowych jak i sportowych; Laureatka trzeciego miejsca w Powiatowym Konkursie Literackim „Zmowa Słowa” oraz trzeciego miejsca w konkursie organizowanym z okazji Święta Niepodległości na szczeblu szkolnym. Zajęła również drugie miejsce w rozgrywkach grupowych w ramach Ligi Przedmiotowej z języka angielskiego oraz trzecie w zawodach sportowych – Sztafeta 4 x 100 m.

• AgroShow Bednary

• 23.09.2022
      • Dnia 23.09.2022r. uczniowie klas technicznych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej na wystawię rolniczą AgroShow Bednary. Podczas zwiedzania uczniowie mogli zobaczyć dużą ilość nowoczesnego sprzętu rolniczego i zapoznać się z ich działaniem. Czterech przedstawicieli klas technicznych brało udział w konkursie Bezpieczeństwa w Rolnictwie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wyjazdu na wystawę.

• Wywiadówka

• 22.09.2022
      • Wywiadówka odbędzie się 30.09.2022r. (piątek) - klasy I-wsze oraz maturalne o godz. 16.00. Klasy II i III o godz. 17.00.

• Krajowy Dzień Kukurydzy

• 13.09.2022
      • W dniu 6 września 2022 w Wilkowicach odbył się Krajowy Dzień Kukurydzy. W tej imprezie uczestniczyli uczniowie 2 i 4 klasy Technikum Rolniczego oraz Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki . Na polu kukurydzy zaprezentowano ponad 100 odmian kukurydzy zarówno na ziarna jak i na kiszonkę. Młodzież obejrzała pokaz maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę między innymi przez sieczkarnie oraz przyczepy firm Class, John Deere, Krone, New Holland. Każdy zestaw był omówiony przez przedstawicieli firm uczestniczących w pokazie. Uczniowie wyjazd do Wilkowic przyjęli z zadowoleniem.

• Spotkanie się z Blanką Satorą

• 12.09.2022
      • W środę klasy technikum weterynaryjnego spotkały się z Blanką Satorą.Było inspirująco, motywująco, zabawnie i wzruszająco. Uczennice i uczniowie aktywnie uczestniczyli poprzez zadawanie ciekawych pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Oczywiście nie obyło się bez autografów i wspólnych zdjęć Blanka Satora Horse Show#unicornė.

• Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

• 12.09.2022
      • W czwartek 08.09.2022 r. klasy mundurowe brały udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach. MSPO to kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego oraz biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności m.in. w symulatorach skoków ze spadochronem i strzelnic multimedialnych. Była też możliwość porozmawiania z żołnierzami, którzy mają ogromne doświadczenie w swoim zawodzie, a także spotkania Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz posła Janusza Korwina – Mikke.

• Internat

• 09.09.2022
      • Dyrektor ZSP CKU informuje, że przyjazd uczniów do internatu szkolnego jest możliwy w niedzielę 11.09.2022r, od godziny 18:00 (z wyjątkiem osób poinformowanych telefonicznie).

• Wyniki matury

• 09.09.2022
      • Od 09.09.2022r. w godzinach od 8.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku można osobiście odbierać wyniki egzaminu maturalnego z sesji poprawkowej.

• Ważne !!! Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2022/2023

• 08.09.2022
      • Wszyscy uczniowie powinni posiadać ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2022/2023. Rodzic ubezpiecza ucznia indywidualnie w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym (dostarcza wychowawcy oświadczenie w którym informuje gdzie ubezpieczone jest dziecko - druk poniżej) lub ubezpiecza dziecko w szkole. W tym roku polisa będzie podpisana z firmą Inter Risk. Jest możliwość wariantu składki za 46 zł, 56 zł lub 66 zł (wgląd w warunki u wychowawcy). Składka w szkole musi być opłacona do 12.10.2022r. - zbierają wychowawcy klas.