• Dzień Nauczyciela świętowaliśmy realizując zajęcia dodatkowe dla uczniów

• 15.10.2020
      • Rok szkolny 2020/2021 jest dla nas rokiem trudnym – z wiadomych względów. Z powodu zagrożenia covid-19 nie mogliśmy zorganizować wrześniowego obozu dla pierwszych klas…Kreatywność nauczycieli – na szczęście nie zna granic J, czego efektem było uczczenie Dnia Edukacji Narodowej zajęciami szkoleniowymi dla pierwszaków. Aktywny udział w zajęciach był gwarancją uzyskania przez naszych pierwszoklasistów, pierwszego w ich szkolnym życiu awansu.

• Sekcja narządów w klasach weterynaryjnych

• 14.10.2020
      • Sekcje narządów w klasach weterynaryjnych stają się w naszej szkole tradycją. Tym razem klasa 1 technikum weterynaryjnego w praktyczny sposób zdobyła wiedzę dotyczącą anatomii serca, płuc, nerek i watroby. Dodatkowo zorganizowano konkursy: ubieranie chirurga na czas, dojenie krowy na czas oraz rozpoznawanie ras zwierząt. Nauka poprzez działanie, nauka połączona z zabawą- na to stawiamy w pracy z młodymi ludźmi

• Ślubowanie klas pierwszych

• 10.10.2020
      • W tym roku szkolnym do ślubowania w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach, które odbyło się 9 października 2020 r., przystąpiły trzy klasy pierwsze, w sumie 100 uczniów.

Uroczystość zgodnie z ceremoniałem szkolnym rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i hymnem państwowym. Całość, prowadzona przez z-ce przewodniczącego samorządu szkolnego, miała znakomita oprawę. Podniosłość chwili, w której odczytano rotę oraz sam moment ślubowania, był tak samo ważny dla uczniów, jak i przybyłych na uroczystość nauczycieli i wychowawców.

• Stypendia dla najlepszych uczniów z powiatu

• 05.10.2020
      • W dniu 2 października 2020r. Starosta Ostrowski po raz dziewiąty wręczył uczennicom i uczniom szkół ponadpodstawowych Stypendia, którym patronuje Ks. Jan Kompałła.

Komisja brała pod uwagę najwyższą średnią ocen osiągniętą za dany rok szkolny oraz sukcesy odnoszone w konkursach i olimpiadach jak również wyjątkowe uzdolnienia artystyczne, sportowe, naukowe na szczeblu co najmniej regionalnym, wojewódzkim lub ma osiągnięcia w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

• Apel Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej

• 26.09.2020
      • W tym roku przypada 80 rocznica zbrodni katyńskiej. Ze względu na pandemię koronawirusa dopiero we wrześniu (zachowując oczywiście bezpieczny dystans społeczny) możemy oddać hołd ofiarom tej zbrodni. W miesiącu upamiętniającym wybuch II wojny światowej klasy wojskowe wzięły udział w Apelu Pamięci, wzorowanym na ceremoniale Wojska Polskiego. Znakomicie poprowadzony apel przypomniał nam jaką stratą dla naszej Ojczyzny było katyńskie ludobójstwo? Uświadomił nam również, że Polska przed II wojną światową była krajem ludzi różnych wyznań, różnych poglądów, różnego pochodzenia i nie przeszkadzało to zamordowanym w Katyniu, Twerze, Charkowie i innych miejscach kaźni polskim żołnierzom, policjantom, strażnikom więziennym, strażnikom granicznym i innym mundurowym w służbie ludziom i państwu. Chcielibyśmy więc, oddając hołd pamięci ofiarom Katynia uczyć się dziś od nich patriotyzmu, patriotyzmu, k

• Wyniki egzaminów zawodowych

• 31.08.2020
      • Od dnia 31.08.2020 od godziny 10:00 można odbierać w sekretariacie wyniki egzaminów zawodowych z sesji letniej (czrwiec/ lipiec 2020) z kwalifikacji R16 oraz RL.03.

Dokumenty odbieramy po pokazaniu dowodu osobistego oraz z zachowaniem reżimu saniternego

• Ważne !!! Ubezpieczenie uczniów na rok szkolny 2020/2021

• 24.08.2020
      • Wszyscy uczniowie posiadający ubezpieczenie NNW na rok szkolny 2020/2021. Rodzic ubezpiecza ucznia indywidualnie w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym. W szkole nie ma grupowego ubezpieczenia dla uczniów. Prosimy o złozenie oświadczeń o posiadaniu przez ucznia ubezpieczenia NNW (druk w załączeniu).

• Komunikat dla Maturzystów

• 10.08.2020
      • Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu informuje, że indywidualne wyniki egzaminu maturalnego będą dostępne nie wcześniej niż od dnia 11 sierpnia 2020 roku między godz. 8:00 a 10:00 na stronie www.uczniowie.oke.poznan.pl. Obowiązują loginy i hasła przekazane przez dyrektorów szkół.

Świadectwa dojrzałości /informacje o wynikach absolwenci będą mogli odebrać osobiście w szkole od dnia 11 sierpnia 2020 roku w godzinach od 12:00-14:30; od wtorku 12 sierpnia 2020 w godzinach 8:30-14:30, za okazaniem dowodu osobistego oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego.

• Egzamin zawodowy

• 02.06.2020
      • Informacja dla technikum rolniczego i KKZ

Egzamin poprawkowy z kwalifikacji R16 dla osób, które nie zdały egzaminu w styczniu:

• 1. Egzamin praktyczny odbędzie się w dniu 22.06.2020 o godzinie 13:00

Egzamin z kwalifikacji RL.03 dla klasy II Tr oraz KKZ odbędzie się:

1. część pisemna w sali gimnastycznej w dniu 23.06.2020 o godzinie 10:00

• 29.05.2020
      • Organizacja pracy biblioteki szkolnej od 1 czerwca do 26 czerwca 2020 r.

1. Od dnia 1 do 26 czerwca br. zapewnia się uczniom wszystkich klas możliwość korzystania z biblioteki szkolnej w wyznaczonych dnia i godzinach: 2 VI 8.30 - 12.30, 5 VI 9.00-11.00, 8 VI 8.30-11.30, 10 VI 9.00-11.00, 16 VI 9.
      • Uwaga maturzyści !!!

• 25.05.2020
      • Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek – nie można niczego zostawiać na przechowanie w sekretariacie szkoły.

Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.