• Potwierdzenie zgodności danych przekazywanych do OKE

• 01.02.2022
      • Prosimy absolwentów, którzy zapisali się na maturę poprawkową w maju 2022 o głoszenie się do sekretariatu szkoły w celu podpisania potwierdzenia zgodności danych przekazywanych do OKE. Prosimy o stawienie się do 07.02.2022 w godzinach 8.00 - 15.00.

• KONTAKT Z PEDAGOGIEM I PSYCHOLOGIEM SZKOLNYM W CZASACH  EPIDEMII KORONAWIRUSA

• 31.01.2022
      • Drodzy Uczniowie i Rodzice

W związku z sytuacją epidemiologiczną i co z tego wynika wprowadzeniem w ZSP CKU w Przygodzicach nauczania zdalnego, zapraszam osoby potrzebujące wsparcia, porady, rozmowy do kontaktu z pedagogiem szkolnym przez e - mail: monikabialas20@wp.pl, dziennik elektoniczny LIBRUS lub telefonicznie /udost.dla każdego indywidualnie/ W razie potrzeby dyżuruję w szkole w czasie nauki zdalnej od poniedziałku do czwartku od godz 12.00.

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• 13.01.2022
      • W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez młodszego aspiranta Ewę Golińską- Jurasz oraz młodszego aspiranta Małgorzatę Michaś z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Temat wykładu: „Bezpieczenstwo w ruchu drogowym" oraz "Bezpieczeństwo podczas spędzania ferii zimowych".

• Wielkopolskie Fora Rolnicze po raz piętnasty!

• 13.01.2022
      • Tradycyjnie w okresie przestoju w pracach polowych Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizuje cykl spotkań dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze".

Spotkania odbywać się będą w I kwartale 2022 roku w poszczególnych powiatach naszego województwa. Będzie to już XV edycja forów, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest od lat Wielkopolska Izba Rolnicza. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju, fora zostaną przeprowadzone w formie hybrydowej – udział na miejscu lub połączenie on-line.

• Zajęcia profilaktyczne

• 12.01.2022
      • W ramach działań profilaktycznych uczniowie klas I Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez młodszego aspiranta Ewę Golońską- Jurasz oraz młodszego aspiranta Małgorzatę Michaś z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Temat prelekcji: „Odpowiedzialność prawna nieletnich, środki uzależniające, cyberprzemoc".

• Internat

• 05.01.2022
      • Przyjazd do internatu 10.01.2022r. od godz. 6.00. Posiłki rozpoczynają się od obiadu.

• Nowa strzelnica multimedialna

• 23.12.2021
      • Od nowego roku przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach będzie działać powiatowa strzelnica multimedialna. Strzelnica została dofinansowana przez Ministra Obrony Narodowej z budżetu państwa na zadania związane z budową, remontami i utrzymaniem strzelnic oraz rozwijaniem sportu. Zlokalizowana została w budynku wolnostojącym przy ul. PTR 7 w Przygodzicach, który jest własnością powiatu ostrowskiego i znajduje się w trwałym zarządzie dyrektora szkoły. Przeznaczono na ten cel dwie sale dydaktyczne. Pierwsze pomieszczenie przeznaczono na strzelnicę multimedialną, którą wyposażono w urządzenia zgodnie ze specyfikacją, natomiast drugie pomieszczenie przeznaczono na salę do oczekiwania.

• KPP Ostrów Wlkp. - środki pirotechniczne

• 23.12.2021
      • Każdego roku podczas okresu świąteczno-noworocznego dochodzi do wypadków z użyciem środków pirotechnicznych. Wśród poszkodowanych często są również dzieci. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp. prowadzi szereg działań profilaktycznych mających uchronić przed tragicznymi zdarzeniami. Prosimy o zapoznanie się z załączoną ulotką.

• Nowe samochody w Zespole Szkół w Przygodzicach

• 22.12.2021
      • W dniu 22 grudnia 2021 roku Starosta Ostrowski Paweł Rajski reprezentując Powiat Ostrowski uczestniczył w uroczystości przekazania szkole w Przygodzicach dwóch samochodów osobowych z przeznaczeniem do wykorzystania w pracy dydaktycznej szkoły. Samochody odebrał Dyrektor Szkoły Tomasz Guliński oraz nauczyciel nauki jazdy Krzysztof Szurgaj, który w będzie prowadził Naukę Jazdy kat. B. W przekazaniu uczestniczył także nauczyciel przedmiotów mechanicznych Andrzej Sobczak oraz Adam Fluder kierowca w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

• KONTAKT Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM W CZASACH  EPIDEMII KORONOWIRUSA

• 17.12.2021
      • Drodzy Uczniowie i Rodzice

W razie potrzeby dyżuruję w szkole w czasie nauki zdalnej od poniedziałku do środy od godz 12.00.

• Uroczyste ślubowanie klas pierwszych

• 23.10.2021
      • 22 października 2021 oficjalnie powitaliśmy w gronie naszej szkoły Uczniów klas pierwszych. Ślubowanie jak zawsze miało bardzo uroczysty charakter, nawiązujący do ceremoniału wojskowego ze względu na nasze klasy mundurowe. Życzymy naszym drogim Pierwszakom powodzenia i sukcesów w nauce, dobrych przyjaźni oraz wspaniałych przygód !!!

• Depresja i zdrowie psychiczne – materiały NFZ

• 18.10.2021
      • Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ w ramach działań profilaktycznych przygotował materiał informacyjno – edukacyjny w postaci ulotki oraz krótkiego filmu na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z udziałem prof. dr hab. n. med. Filipa Rybakowskiego oraz Pani psycholog/psychoterapeutki Anny Napiórkowskiej.