• Wyniki matur

• 06.07.2023
        • Uwaga Absolwenci !

Informujemy, że zdający egzamin maturalny będą mieli dostęp do swoich wyników od dnia 7 lipca br. (udostępnienie wyników pomiędzy 8.30 a 10.00) po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://wyniki.edu.pl/login) za pomocą otrzymanego od szkoły macierzystej loginu i hasła lub przy użyciu profilu zaufanego.

• Kurs obsługi kombajnu

• 27.05.2023
      • W tym tygodniu odbył się kurs obsługi i eksploatacji kombajnu zbożowego dające uprawnienia operatora kombajnu zbożowego dla osób, które chcą uzyskać zaświadczenia kwalifikacje i zdobyć pracę na stanowisku operatora kombajnów zbożowych.

Szkolenie obejmujmowało teoretyczne i praktyczne przygotowanie słuchaczy, którzy obejmują stanowiska operatorów kombajnów zbożowych.

• Odpowiedzialność prawna nieletnich

• 26.05.2023
      • Niewłaściwe zachowanie to dowcip lub zabawa – tak myśli o swoim postępowaniu wielu uczniów. Nie mają oni świadomości, że za swoje zachowania mogą ponieść konsekwencje prawne. Należy podkreślić, że dziecko może odpowiadać przed sądem za czyny niezgodne z prawem i można w stosunku do niego zastosować określone środki wychowawcze/poprawcze/lecznicze, natomiast w stosunku do osób pełnoletnich kary zależą od rodzaju przestępstwa/wykroczenia, które popełnił.

• Powiatowy Konkurs Językowy

• 25.05.2023
      • W dniu 23.05.2023r. uczniowie ZSP CKU uczestniczyli w Międzyszkolnym Powiatowym Konkursie Języków Obcych organizowanym przez ZSU w Ostrowie Wielkopolskim. Gratulujemy uczniom klasy 2b Emmanuelowi Podawaczowi oraz Wiktorowi Jabłońskiemu za zajęcie pierwszego i trzeciego miejsca w zakresie języka angielskiego. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie.

• Marsz koncycyjny

• 25.05.2023
      • Rozpoczęliśmy serię marszów kondycyjnych dla klas mundurowych... Na pierwszy ogień "poszły" klasy Ia i Ic... Dzień pełen wrażeń i zabawy...

• Wystawa o Rodzinie Ulmów

• 22.05.2023
      • W związku z beatyfikacją Rodziny Ulmów, która odbędzie się 10 września 2023, można na korytarzu szkolnym obejrzeć wystawę stworzoną przez Instytut Pamięci Narodowej. To dobra okazja do poznania bohaterskiej rodziny, rozstrzelanej przez Niemców za ukrywanie w czasie II wojny światowej Żydów w swoim gospodarstwie w Markowej na Podkarpaciu.

• Apel z okazji świąt majowych

• 19.05.2023
      • Ze względów organizacyjnych 9 maja 2023 odbył się apel z okazji Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Apel jak zawsze uświetniło podniesienie flagi państwowej wzorowane na ceremoniale wojskowym. Apel był też okazją do podsumowania wielu konkursów oraz wręczenia nagród zwycięzcom

• XXII Targi Rolno-Ogrodnicze w Przygodzicach

• 24.04.2023
      • XXII Targi Rolno -Ogrodnicze w Przygodzicach

Dnia 23 kwietnia 2023 r. odbyły się XXII Targi Rolno -Ogrodnicze w Przygodzicach pod hasłem „Wszystko dla środowiska, domu i ogrodu”. Impreza została zorganizowana przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Edukacji Powiatu Ostrowskiego. Współorganizatorami Targów, jak zwykle, byli Powiat Ostrowski, Gmina Przygodzice i WIR. Uroczystego otwarcia dokonali: Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Walkowski oraz Wójt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak. Wśród gości pojawili się m. in. Andrzej Pichet – Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Komendanci Państwowej Straży Pożarnej - st. bryg. Jacek Wiśniewski i Policji - insp. Piotr Wilkowski.

• #ŁaczyNasPamięć czyli Akcja Żonkile w naszej szkole

• 20.04.2023
      • #ŁaczyNasPamięć czyli Akcja Żonkile w naszej szkole

Już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Polin, która ma upamiętniać rocznicę, w tym roku 80, wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie poprzez wykonanie i przypięcie sobie żonkila oddali dziś hołd powstańcom getta a część miała lekcję przygotowaną przez Muzeum Polin, która w tym roku dotyczyła słynnego reportażu Hanny Krall "Zdążyć przed Panem Bogiem", czego owocem jest znakomita animacja tej książki, którą Uczniowie omawiali.

• Apel Poległych z okazji Dnia Pamięci Ofiar Katynia

• 19.04.2023
      • Z kilkudniowym poślizgiem, ale za to znakomicie wykonany, odbył się w naszej szkole Apel Poległych, wzorowany na ceremoniale wojskowym, ku czci Ofiar zbrodni katyńskiej, w wykonaniu klas mundurowych oraz z udziałem klas technikum. Apel poprzedziło uroczyste podniesienie flagi państwowej z odśpiewaniem hymnu. Chcemy pamiętać o Katyniu i jego Ofiarach.

• Wręczenie certyfikatów

• 19.04.2023
      • Blisko czterdziestu uczniów ZSP CKU w Przygodzicach odebrało dzisiaj z rąk Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego certyfikaty ukończenia egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Dla uczniów szkół technicznych to bardzo ważny dokument potwierdzający nabycie umiejętności. Oprócz technika rolnika pierwszy rocznik kończył nowy kierunek - technikum weterynarii oraz technika mechanizacji rolnictwa i agrotroniki