• INTERNAT

• Dyrekcja ZSP CKU w Przygodzicach informuje, że „duży” internat szkolny będzie czynny najpóźniej od niedzieli 11 września. Podczas wakacji trwał zaplanowany remont internatu. Niestety pogoda spowodowała zalanie pokoi na parterze budynku.  Wykonawca niezwłocznie przystąpił do ich remontu - polegającego na wysuszeniu i odmalowaniu zalanych  ścian i sufitów. Ze względu na osuszanie remontowanych pomieszczeń musimy jeszcze poczekać na możliwość  zamieszkania w nim.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i gorąco za niedogodności przepraszamy. Prosimy o obserwowanie strony internetowej szkoły, w której będziemy umieszczać informację na bieżąco (o możliwości otwarcia budynku wcześniej).

• Przyjazd do internatu

• Z uwagi na niespodziewane okoliczności, które wystąpiły w trakcie trwania remontu budynku internatu -  dyrektor ZSP CKU informuje, że przyjazd do dużego internatu odbędzie się wyjątkowo w niedzielę  11.09.2022 roku od godziny  18:00. Jednocześnie proszę,  by w miarę możliwości uczestniczyć w rozpoczęciu  roku szkolnego oraz w zajęciach w piątek. Wszelkie nieobecności zostaną z tego tytułu usprawiedliwione.

Przyjazd uczniów starszych do małego internatu odbędzie się dnia 31.08.2022r od godziny 18:00.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się  01.09.2022r. o godz. 8.30.

Wcześniej o godz. 8.00 Msza Św. w Kościele w Przygodzicach.

Termin otwarcia internatu szkolnego (zakwaterowania) zostanie podany w terminie późniejszym.

• Godziny pracy sekretariatu szkoły w okresie wakacyjnym

• W czasie wakacji sekretariat dla interesantów czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30.

Informujemy, że dnia 01.08.2022 mamy uszkodzoną linie telefoniczną. Prosimy o kontakt przez mail : zspcku@poczta.onet.pl

• Internat szkolny 2022/2023

• W szkole dostępna jest lista uczniów zakwalifikowanych do internatu szkolnego. Jest także lista osób rezerwowych - które na tą chwilę nie mają miejsca w internacie szkolnym. Istnieje dla nich możliwość złożenia podania do Bursy Szkolnej w Ostrowie Wielkopolski (ul. Tomczeka 34). Poniżej link do szczegółowych informacji dotyczących rekrutacji do bursy.

Link do strony internetowej Bursy Szkolnej w Ostrowie Wlkp.

• Wyniki matur

• Uwaga Absolwenci !

Informujemy, że zdający egzamin maturalny będą mieli dostęp do swoich wyników od dnia 5 lipca br. (udostępnienie wyników pomiędzy 8.30 a 10.00) po zalogowaniu w serwisie ZIU (https://wyniki.edu.pl/login) za pomocą otrzymanego od szkoły macierzystej loginu i hasła. Wszyscy zdający ponadto mają możliwość zalogowania do serwisu ZIU i dostępu do swoich wyników od dnia 5 lipca br. przy użyciu profilu zaufanego.

Świadectwo będzie można odebrać w sekretariacie szkolnym dnia 5 lipca w godzinach 11:00 - 14:00, lub dniach następnych od 8:00-14:30.

Uprzejmie przypominamy zasady dotyczące poprawy egzaminu maturalnego:

Egzamin maturalny w sesji poprawkowej 2022 r.

1. Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej, pod warunkiem, że przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony.

2. Absolwent, o którym wyżej mowa, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 12 lipca 2022 r.) składa przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7), zgodnie z deklaracją ostateczną.

3. Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym odbędzie się we wtorek 23 sierpnia 2022 r. o godz. 9.00 w szkołach macierzystych.

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

• 16 maja ruszyło postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/2023 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, tj.

• liceum ogólnokształcącego,
            • technikum,
            • branżowej szkoły I stopnia,

Wniosek elektroniczny można wypełnić za pomocą strony www ->  Wypełnij wniosek (pcss.pl)

Od 24 czerwca 2022 r. do 12 lipca 2022 r.należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły  o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

• Prace mieszkańców internatu szkolnego !

• W zeszłym tygodniu mieszkańcy internatu szkolnego wykonywali transfer zdjęć na drewnie.  Ich prace stały się oryginalnym i bardzo sentymentalnym upominkiem dla najbliższych im osób. 😊