• Liceum Ogólnoształcące

• Klasa Wojskowa

Nauka w klasie o profilu wojskowym jest idealnym wyborem dla uczniów aktywnych, którzy jednocześnie wiążą swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych. Klasa ta znajduje się pod patronatem Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kaliszu, dzięki czemu uczniowie objęci są szkoleniem pod okiem profesjonalistów. Na kierunku tym prowadzone są dodatkowe zajęcia z przysposobienia wojskowego, a Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu pomaga w ich realizacji i wspiera szkołę specjalistycznie. W ramach edukacji wojskowej uczniowie uczestniczą w obozach specjalistycznych ze szkolenia wojskowego i zarządzania kryzysowego, a oprócz tego nabywają wiedzę i umiejętności w zakresie: techniki walki wręcz, wyszkolenia strzeleckiego, samoobrony, musztry. Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia ze strzelectwa odbywają się na strzelnicy, która znajduje się na terenie szkoły.

Uczniowie klasy o profilu wojskowym wyróżniają się zielonym umundurowaniem.

Kierunek ten przygotowuje uczniów do egzaminu wstępnego do pracy w wojsku, służbach granicznych i innych jednostkach mundurowych.

Nasi najlepsi uczniowie wraz ze świadectwem ukończenia szkoły otrzymują certyfikat gotowości do służby wojskowej.

Klasa Zarządzenie kryzysowe

Nauka w klasie o profilu zarządzania kryzysowego jest idealnym wyborem dla uczniów aktywnych, którzy jednocześnie wiążą swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych. Klasa ta znajduje się pod patronatem Wojewódzkiego Komendanta Policji. Na kierunku tym prowadzone są dodatkowe zajęcia z zarządzania kryzysowego. W ramach edukacji wojskowej uczniowie uczestniczą w obozach specjalistycznych ze szkolenia wojskowego i zarządzania kryzysowego, a oprócz tego nabywają wiedzę i umiejętności w zakresie: techniki walki wręcz, wyszkolenia strzeleckiego, nabędziesz umiejętności na torze sprawnościowym, samoobrony, musztry. Na uwagę zasługuje fakt, że zajęcia ze strzelectwa odbywają się na strzelnicy, która znajduje się na terenie szkoły.

Uczniowie klasy o profilu zarządzania kryzysowego wyróżniają się czarnym umundurowaniem.

Kierunek ten przygotowuje uczniów do egzaminu wstępnego do pracy w policji, oraz w innych jednostkach mundurowych.

Szkoła współpracuje z Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, w porozumieniu z Ochotniczą Strażą Pożarną. Przeprowadzane są tu zajęcia praktyczne w straży pożarnej, z pierwszej pomocy oraz z edukacji pożarniczej.

W klasie zarządzania kryzysowego zdobędziesz nowe doświadczenia, podniesiesz swoją kondycję fizyczną, nabędziesz umiejętności na torze sprawnościowym, zdobędziesz umiejętności z zakresu przygotowania medycznego i ochrony przeciwpożarowej.